Porto zaskočilo oslabený Bayern, Barcelona míří za postupem

22:39aktualizováno  23:01
PRAHA - Čtvrtfinále Ligy mistrů mělo ve středu na programu další dva zápasy. Barcelona zvítězila na hřišti Paříže St. Germain 3:1 mimo jiné díky dvěma gólům Suáreze. V dalším utkání Bayern Mnichov překvapivě podlehl Portu 1:3. Odvety se budou hrát 21. dubna.

Jackson Martínez z Porta oslavuje vstřelenou branku. foto: Reuters

Na konci září Barcelona padla po nádherné bitvě na půdě Paříže St. Germain 2:3, ve středečním úvodním čtvrtfinále ve Francii ale zvítězila 2:0.

Domácí ale tentokrát nemohli nastoupit v nejsilnější sestavě. V dresu PSG chyběli útočník Zlatan Ibrahimovič, ve skvělé formě hrající Marco Verrati či záložník Thiago Motta.

Barcelona se tradičně od prvních minut tlačila do útoku a ve 14. minutě poprvé vážněji zahrozila. Messiho technická střela ale skončila jen na tyči.

Úporné bitvy nabídly jediný gól, Real znovu nevyzrál na rivala

O čtyři minuty později už ale Barcelona vedla po gólu Neymara, kterému šikovně přihrál právě Messi. Další komplikace pro Paříž přišla ve 21. minutě, kdy musel kvůli svalovému zranění vystřídat Thiago Silva.

Další góly poté padaly až ve druhém poločase, který patřil víceméně jednomu muži. Luis Suárez totiž nejdřív v 67. minutě prošel obranou Paříže a zvýšil na 2:0, poté skóroval ještě v 79. minutě.

Při obou gólových situacích ho nestíhal obránce David Luiz, který právě v prvním poločase vystřídal zraněného Silvu.

Paříž už poté jen dokázala snížit, střelu Van der Wiela si do brány tečoval Mathieu. Barcelona tak v úvodním klání zvítězila 3:1 a postup do semifinále Ligy mistrů tak má na dosah.

Bayern na půdě Porta herně vyhořel

Fotbalisté Bayernu Mnichov sice v posledním zápase Ligy mistrů deklasovali Šachtar Doněck 7:0, v úvodním čtvrtfinále proti Portu se jim ale nedařilo. V Portugalsku totiž prohráli 1:3, když dva góly inkasovali v prvních deseti minutách hry.

Bayern ovšem musel hodně zamíchat sestavou, jelikož kvůli zranění nemohli nastoupit jeho hlavní opory Robben s Riberym, mimo hru byli také Alaba, Benatia či Schweinsteiger.

I s pozměněnou sestavou ale trenér Bayernu Pep Guardiola určitě neočekával tak rychlý vývoj zápasu. Už ve 3. minutě totiž po faulu Neuera v pokutovém území proměnil penaltu Quaresma. Ten samý hráč se poté trefil ještě o sedm minut později, kdy využil zaváhání Danteho.

Philipp Lahm z Bayernu Mnichov obdržel žlutou kartu.
Jackson Martinez (vlevo) vs. Rafinha.

Hosté sice ještě v prvním poločase dokázali snížit díky Alcántarovi, vyrovnat se Bayernu ale nepodařilo.

V 55. minutě mohl navýšit vedení domácích Herrera, Neuer ho ale vychytal. O deset minut později ho po přihrávce za obranu kličkou překonal Jackson Martínez a rozhodl tak o výhře Porta 3:1.

Aby se fotbalisté Bayernu Mnichov dostali do semifinále Ligy mistrů počtvrté v řadě, budou muset 21. dubna na svém stadionu předvést podobný výkon jako v odvetném duelu se Šachtarem.

Úvodní čtvrtfinálové zápasy fotbalové Ligy mistrů

FC Porto - Bayern Mnichov 3:1 (2:1)

Branky: 3. z pen. a 10. Quaresma, 65. Martínez - 28. Thiago. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). Diváci: 50.092.

Paris St. Germain - FC Barcelona 1:3 (0:1)

Branky: 82. vlastní Mathieu - 67. a 79. Suárez, 18. Neymar. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Collin (všichni Angl.). Diváci: 46.000.