Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Barcelona porazila City také v odvetě, postup v Lize mistrů stvrdil i Juventus

22:44aktualizováno  23:08
Seznam čtvrtfinalistů Ligy mistrů je kompletní, jako poslední slaví postup fotbalisté Barcelony a Juventusu. Pouze tyto dva týmy dokázaly vyhrát jak úvodní osmifinále, tak odvetu. Katalánci navázali na vítězství 2:1 ze stadionu Manchesteru City domácí výhrou 1:0, Juventus vyhrál doma 2:1 a nyní v Dortmundu dokonce 3:0.

Fotbalisté Barcelony se radují ze vstřelené branky. foto: Reuters

Los čtvrtfinálových dvojic, které znovu po dvou letech nebudou obsahovat klub z Anglie, proběhne v pátek v Nyonu. První zápasy jsou pak na programu 14. a 15. dubna.

Pro Barcelonu nebude čtvrtfinále vůbec nic nového. Právě stanovila nový rekord: mezi nejlepší osmičku Ligy mistrů se probojovala už poosmé v řadě.

Její vítězství nad Manchesterem City bylo sice nejtěsnější možné, ale o to se zasloužil především brankář Joe Hart, který byl bez sebemenších pochyb nejlepším hráčem anglického týmu.

Aleksandar Kolarov (vlevo) stíhá Luise Suáreze.
Gerard Piqué v diskuzi s rozhodčím.

Dokázal zneškodnit nájezdy Messiho, Neymara, Suáreze... Několikrát ho ovšem také zachránila branková konstrukce. Barcelonská ofenziva, která v utkání jasně dominovala, ho z dvaceti střel překonala jedinkrát, a to v 31. minutě: Lionel Messi vedl míč přes polovinu hřiště a přihrál do šestnáctky přesně Ivanu Rakitičovi, jenž Harta přehodil.

City začalo být nebezpečné až po hodině hry. Domácím zatrnulo při závaru před jejich brankou, ale především pak v 77. minutě, když Sergio Agüero přifilmoval pád v pokutovém území a rozhodčí nařídil penaltu. Sám upadnuvší však při exekuci selhal, střelu argentinského útočníka gólman Ter Stegen vyrazil.

V Dortmundu zářil Tévez

Juventus dorazil do Německa bez zraněného režiséra hry Pirla, ale i bez něj si vedl výborně. Neuběhly ani tři minuty, když Evra přiťukl míč Tévezovi a ten povedenou střelou zdálky trefil přesně horní roh. Nejrychlejší gól Juventusu v Lize mistrů to však nebyl, Del Piero skóroval v roce 1997 už v první minutě.

Porto

Borussií inkasovaná branka pořádně otřásla a v dalším průběhu jako by se vrátila k nedávným špatným výkonům, které ji dlouho držely na dně bundesligy. Německý celek sice kontroloval balon, ale jeho hra byla plná nepřesností a hostující gólman Buffon prakticky nezasahoval.

Zato jeho protějšek Weidenfeller se musel hodně činit, aby na začátku druhé půle proti dvěma gólovým šancím Moraty ještě udržel domácím naděje na postup.

Jenže ty netrvaly dlouho, protože z další vyložené šance už Morata v 70. minutě po Tévězově přihrávce před prázdnou bránu nezaváhal a definitivně rozhodl. Tévez pak přidal svůj druhý gól v utkání a Borussia vyrovnala svou nejvyšší domácí prohru v Lize mistrů.

Odvety osmifinále fotbalové Ligy mistrů

FC Barcelona - Manchester City 1:0 (1:0)

Branka: 31. Rakitič. Rozhodčí: Rocchi (It.). Diváci: 92.551. První zápas: 2:1, postoupila Barcelona.

Borussia Dortmund - Juventus Turín 0:3 (0:1)

Branky: 3. a 79. Tévez, 70. Morata. Rozhodčí: Mažič (Srb.). Diváci: 65.851. První zápas: 1:2, postoupil Juventus.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...