Messi dvěma góly vystřelil Barce postup, Bayern překvapivě nestačil na Rostov

20:02aktualizováno  23:09
ROSTOV/PRAHA - Fotbalisté Barcelony vyhráli na stadionu Celticu Glasgow 2:0 díky dvěma gólům Lionela Messiho a potřinácté za sebou postoupili do osmifinále Ligy mistrů. Ze skupiny C se vedle Katalánců už po pátém kole kvalifikoval také Manchester City, kterému stačila v Mönchengladbachu remíza 1:1.

Messi přijímá gratulaci od Luise Suáreze. foto: Reuters

Basilej s českými reprezentanty brankářem Tomášem Vaclíkem a stoperem Markem Suchým v Sofii hrála 0:0 s Razgradem a znovu se nedočkala první výhry. Oba soupeři mají dva body a v posledním kole budou na dálku bojovat o třetí místo, zaručující start v play off Evropské ligy.

5. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Ludogorec Razgrad - FC Basilej 0:0

Rozhodčí: Atkinson - Child, Burt (všichni Angl.). Diváci: 20 821.

Arsenal Londýn - Paris St. Germain 2:2 (1:1)

Branky: 45.+1 Giroud z pen., 60. vlastní Verratti - 18. Cavani, 77. Lucas. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). Diváci: 59 628.

Skupina B:

Besiktas Istanbul - Benfica Lisabon 3:3 (0:3)

Branky: 58. Tosun, 82. Quaresma z pen., 89. Aboubakar - 10. Guedes, 25. Semedo, 31. Fejsa. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). Diváci: 40 000.

SSC Neapol - Dynamo Kyjev 0:0

Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). Diváci: 33 736.

Skupina C:

Celtic Glasgow - FC Barcelona 0:2 (0:1)

Branky: 24. a 55. z pen. Messi. Rozhodčí: Orsato - Cariolato, Manganelli (všichni It.). Diváci: 57 937.

Borussia Mönchengladbach - Manchester City 1:1 (1:1)

Branky: 23. Raffael - 45.+1 Silva. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ČK: 51. Stindl (Mönchengladbach). Diváci: 45 921.

Skupina D:

Rostov na Donu - Bayern Mnichov 3:2 (1:1)

Branky: 44. Azmoun, 50. Poloz, 67. Noboa - 35. Douglas Costa, 52. Bernat. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portug.).

Atlético Madrid - PSV Eindhoven 1:0 (0:0)

Branka: 55. Gameiro. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko (všichni Běl.). Diváci: 37 891.

Messi, který se vrátil po nemoci, se poprvé trefil ve 24. minutě po přihrávce Neymara. Ten vyrovnal rekord soutěže sedmou asistencí během jedné sezony.

Hosté kontrolovali hru a deset minut po pauze hvězdný Argentinec zvýšil z penalty. Nejlepšímu střelci tohoto ročníku LM stačily na devět branek čtyři zápasy. Celtic ještě přečkal Suárezovu tyč a nedovolil, aby se opakoval debakl 0:7 z úvodního zářijového střetnutí na Camp Nou.

Hráči City v Německu nezačali dobře a ve 22. minutě inkasovali po Raffaelově zásahu. V nastavení první půle však srovnal Silva. Závěrečná půlhodina se hrála v deseti na obou stranách, po druhé žluté kartě byli vyloučeni domácí Stindl i Fernandinho.

Souboj postupujících celků Arsenalu a Paris St. Germain skončil v Londýně remízou 2:2 a vítěze skupiny A neurčil. Bývalý reprezentační brankář Čech zůstal opět jen na domácí lavičce. Francouzskému mistrovi zařídil vedení v 18. minutě Cavani, těsně před pauzou vyrovnal z penalty Giroud. Po hodině hry zamířil do vlastní sítě Verratti, ale jeho spoluhráč Lucas se v 77. minutě trefil do správné branky.

Bayern Mnichov nečekaně prohrál v Rostově na Donu 2:3 a do osmifinále poprvé od roku 2009 půjde z druhého místa. Skupinu D vyhrálo Atlético Madrid díky triumfu 2:0 nad PSV Eindhoven. Ve španělské metropoli se ve druhém poločase prosadili útočníci Gameiro a Griezmann.

Bavorského favorita poslal do vedení v 35. minutě Douglas Costa, těsně před pauzou odpověděl Azmoun. Jeho spoluhráč Poloz v 50. minutě z penalty překonal brankáře Ulreicha podruhé, ale Bernat rychle vyrovnal. V 67. minutě však Noboa z přímého kopu zajistil Rostovu premiérové vítězství v LM. Ruský tým tak Bayernu částečně vrátil zářijový debakl 0:5 z Mnichova.

Jistota postupu do osmifinále nebývalým způsobem utekla Benfice. Lisabonský tým na hřišti Besiktase Istanbul neudržel tříbrankové poločasové vedení a nakonec jen remizoval 3:3.

Olivier Giroud slaví vyrovnávací gól Arsenalu.
Edinson Cavani z Paris Saint Germain má radost, jeho tým vede nad Arsenalem.

Benfica už v 31. minutě byla po gólech Guedese, Semeda a Fejsy jednou nohou v play off, jenže Besiktas v druhém poločase předvedl velký comeback. Odstartoval ho v 58. minutě Tosun, osm minut před koncem z penalty snížil na 2:3 Quaresma a těsně před koncem domácím zajistil bod Aboubakar.

Ve druhém duelu skupiny B Neapol na svém hřišti remizovala 0:0 s Dynamem Kyjev a v posledním kole bude usilovat o postup společně s Benficou a Besiktasem.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.