Liga řešila možné zmanipulování výsledku

11:39aktualizováno  16:56
Fotbalová asociace České republiky řešila možné ovlivnění zápasu fotbalové Gambrinus ligy. Na podezřelé sázky upozornil systém Sportradar, který monitoruje utkání po celé Evropě. O případu informoval Radiožurnál. Nakonec se ale ukázalo, že se o ovlivnění zápasu nejednalo.
Fotbal - ilustrační foto

Fotbal - ilustrační foto foto: ČTK

"V utkání jsme nic podezřelého neshledali," řekl serveru Lidovky.cz bezpečnostní manažer asociace Martin Synecký. "Kterým zápasem jsme se zabývali, ale nezveřejníme kvůli pravidlům UEFA."

Nebyl to první případ, kterým se Syneckým zabýval. Vždycky však šlo o nejnižší stupeň možného ovlivněný, který se nakonec neprokázal.

Údajně se objevily informace, že bylo zmanipulováno několik utkání i zimní Tipsport ligy. Prokázat vinu ovšem není příliš reálné. "Sportradar zimní ligu nemonitoroval," zdůvodňuje Synecký.

Synecký pak v pondělí podal trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli dorosteneckému zápasu mezi Baníkem Ostravou a Slováckem, který skončil nerozhodně 3:3. Sudí Tomáš Lakomý totiž v závěru utkání nastavil dvanáct minut a během střetnutí odpískal tři penalty, přičemž ta poslední se zahrávala jen několik vteřin před posledním hvizdem. "Do případu musí vnést světlo až policie. Je v něm plno nejasností a není vyloučeno, že Lakomý byl pouze obětí," dodal Synecký. Hlavní rozhodčí má nyní pozastavenou činnost a čeká se na verdikt policie.

Další podivné okolnosti pak souvisejí se zápisem o utkání. Lakomý podle webu Fotbalnaplno.cz do dokumentu vůbec neuvedl, že byly nařízeny tři pokutové kopy. Časový údaj o délce nastavení druhého poločasu byl nečitelný. Navíc DVD se záznamem utkání se záhadně ztratilo, vedení Baníku, jako pořadatele zápasu, ho nemá k dispozici.