Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Lídři NBA z Oklahomy prohráli po prodloužení v Denveru

10:00
DENVER (USA) - Lídři basketbalové NBA z Oklahomy prohráli v neděli dramatický duel na palubovce Denveru 118:121 po prodloužení. Úderné duo Kevin Durant, Russel Westbrook se postaralo o 73 bodů (37+36), přesto to hostům nestačilo.

Basketbalista Denveru Nuggets Andre Miller (vpravo) a Russell Westbrook z Oklahoma City Thunder foto: ČTK

Phoenix povede do konce sezony Hunter

Basketbalisty Phoenixu povede do konce sezony Lindsey Hunter. Klub jej dočasně povýšil z pozice asistenta pro rozvoj hráčů po pátečním odvolání Alvina Gentryho, pod jehož vedením se Suns usadili po polovině základní části NBA na samém dně tabulky Západní konference.

Dvaačtyřicetiletý Hunter má za sebou sedmnáctiletou hráčskou kariéru v zámořské lize, během níž získal tituly v letech 2002 s Los Angeles Lakers a 2004 s Detroitem. Hrál i za Milwaukee, Toronto a Chicago. Bývalý rozehrávač ukončil kariéru v roce 2010, nyní jej čeká premiéra v roli hlavního kouče.

Westbrook poslal na konci základní doby zápas trojkou do prodloužení, v jeho závěru měl vyrovnání v ruce pro změnu Durant, ale jeho tříbodová střela tentokrát v koši neskončila. Denver střelecky vedl Corey Brewer, který dal 15 ze svých 26 bodů ve čtvrté čtvrtině. V týmu soupeře skórovalo jen šest hráčů.

"Tohle byl nejlepší zápas, který jsem v této sezoně viděl. Obě družstva hrála dobře a šla po sobě na obou koncích hřiště. Když soupeře necháte střílet padesát šestek a ještě vyhrajete, tak to je dobrá zpráva o vašem týmu," pochvaloval si trenér Denveru George Karl. Losangeleští Lakers prohráli už pátý zápas za sebou na palubovkách soupeřů. Toronto je porazilo 108:103 a samo ukončilo čtyřzápasovou sérii porážek.

Raptors v poslední části vedli už o 19 bodů, přiblížit se na končených pět bylo ale pro Lakers maximem. Navíc dohrávali zápas bez Dwighta Howarda, který byl ve druhé čtvrtině vyloučen po druhé technické chybě. Nejlepším střelcem zápasu byl v dresu hostů s 26 body Kobe Bryant, který však trefil pouze deset z 32 střel, Pau Gasol přidal 25 bodů. V domácím týmu rozehrávač José Calderón nastřílel 22 bodů a přidal devět asistencí.

Výsledky NBA

Denver - Oklahoma City 121:118 po prodl.

4. Portland 40 20 20 50,0
5. Minnesota 37 17 20 45,9