Lídrové z Třince a Komety poprvé nebodovali. Jejich série zastavily Plzeň a Hrad

17:30aktualizováno  20:17
TŘINEC/PRAHA - Hokejisté Plzně, kteří byli před 15. kolem Tipsport extraligy na posledním místě tabulky, překvapivě vyhráli 4:3 na ledě lídra soutěže z Třince. O první prohře Ocelářů v normálním čase v sezoně rozhodl v 51. minutě Lukáš Pulpán, po jehož gólu už favorit pouze snížil. Poprvé v sezoně nedosáhla na body ani Kometa, která prohrála v Hradci Králové 1:5.

Hokejisté Plzně se radují z překvapivého triumfu v Třinci. foto: ČTK

Sparta prohrála ve Vítkovicích, Třinec vyhrál v Pardubicích a dostal se do čela

Plzeň naplno zabodovala po sérii deseti zápasů a pod Javorovým zvítězila po čtyřech letech. Provizorní trenérský kvartet vedený Martinem Strakou se tak na třetí pokus dočkal prvního bodového zisku.

Bodová šňůra Komety se rovněž zastavila na 14 zápasech. Mountfield definitivně rozhodl o výhře třemi góly během třetí třetiny.

Sparta připravila Pardubicím třetí prohru v řadě

Hokejisté Sparty porazili i podruhé v sezoně Pardubice, tentokrát 4:1, a připravili hostům třetí prohru za sebou. Východočeši kvůli tomu klesli na poslední místo tabulky.

Tipsport extraliga - 15. kolo

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 40. Marosz (Špirko), 51. Adamský (Hrabal, Polanský), 55. Polanský (Irgl, Adamský) - 17. Indrák (Kodýtek), 26. Kracík (D. Sklenička, Pulpán), 32. Hrnka (T. Svoboda), 51. Pulpán (Vondráček).

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Čajkovský (J. Hlinka, Ihnacak), 35. Kalina (Gernát, J. Hlinka), 36. Kumstát (Čajkovský, Forman), 57. Pech - 34. D. Tomášek (Rolinek, Redenbach).

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. L. Krenželok (P. Jelínek, Radivojevič), 48. Lakatoš (Bližňák, Svačina).

PSG Zlín - HC Verva Litvínov 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Kubiš (Blaťák, Bořuta), 18. Říčka (Bukarts), 43. Bukarts, 59. P. Holík - 46. V. Hübl (T. Pavelka).

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branka a nahrávky: 17. Eberle (Staněk, Ostřížek), 33. J. Knotek (Rác) - 32. Hyka (Stříteský).

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 1. Dragoun (Šimánek), 29. Bulík (Vydarený), 47. Jarůšek (Dietz, Šimánek), 52. Potulny (Jarůšek, Bulík), 55. Pláněk (Potulny, Vydarený) - 20. J. Hruška.

Piráti Chomutov - HC Vítkovice Ridera 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Poletín (Huml, Vondrka), 14. Kämpf (V. Růžička ml.), 39. Huml (Skinner, Rutta), 50. Skokan (Valach, Vondrka).

Pražané se dvakrát prosadili v přesilových hrách, jednou v oslabení. Duel sledovalo 7983 diváků, což byla nejvyšší domácí návštěva Sparty v této sezoně.

Liberec potřetí za sebou naplno bodoval

Hokejisté Liberce porazili Karlovy Vary 2:0. Bílí Tygři tak potřetí za sebou naplno bodovali, aniž by během této série gólman Ján Lašák inkasoval.

Naprázdno vyšly v předchozích kolech Mladá Boleslav a Plzeň, obhájce titulu poprvé v sezoně zaznamenal sérii po sobě jdoucích výher.

Vítěznou trefu zaznamenal již v první třetině Lukáš Krenželok, pojistku přidal ve třetí části Dominik Lakatoš. Obě branky vstřelili domácí v přesilovkách.

Litvínov nevyhrál ve Zlíně už téměř sedm let

Hokejisté Zlína ukončili v 15. kole extraligy osmizápasovou vítěznou šňůru Litvínova a porazili Vervu 4:1. Berani tak sami v jedné mimořádné sérii pokračují - doma zvítězili nad Litvínovem už potřinácté za sebou. Gólem a asistencí přispěl k výhře svého týmu útočník Robert Bukarts.

Litvínov musí cesta do Zlína už tak trochu strašit. Naposledy tam zvítězil před téměř sedmi lety v lednu 2010.

Vítkovice proti Chomutovu znovu neuspěly

Hokejisté Chomutova porazili Vítkovice 4:0. Piráti zabrali po dvou předchozích porážkách a ukázali, že pod Krušnými horami se jim daří, když prodloužili domácí sérii na tři vítězná utkání a mají druhou nejlepší bilanci domácích zápasů v soutěži.

Ostravanům v sezoně zatím nepřenechali ani bod. Čisté konto vychytal díky 18 úspěšným zákrokům Ján Laco.

Olomouc ukončila svou sérii bez výhry

Hokejisté Olomouce porazili Mladou Boleslav 2:1. Hanáci tak ukončili pětizápasovou šňůru porážek, o jejich výhře rozhodl ve 33. minutě útočník Jan Knotek.

Středočeši prohráli v arénách soupeřů potřetí za sebou a propadli se tabulkou na sedmou příčku.