Sparta dobyla Liberec a vrátila se do čela ligy

18:50
LIBEREC/PRAHA - Fotbalisté Sparty zvítězili na hřišti Liberce 3:1 a pusunuli se před něj do čela ligové tabulky. Dvěma brankami se na triumfu hostí podílel Krejčí.

Autor dvou gólů Ladislav Krejčí ze Sparty foto: ČTK

Letenští oplatili soupeři podzimní porážku 0:3, po dvou zápasech opět naplno bodovali a šest kol před koncem soutěže mají na svého soupeře jednobodový náskok.

První poločas mnoho vzruchu nepřinesl, diváci v něm však viděli jeden z klíčových momentů duelu. Sparta vedla brankou ze 32. minuty 1:0.  Po chybě Fleišmana, jenž velice nedůrazně odvracel Jarošíkův centr, doputoval míč na kopačky Hušbauera. Ten z hranice vápna pohotově vypálil a trefil přesně prostor u pravé tyče Bičíkovy branky. Rozradostnil tím i několik desítek fanoušků letenského týmu přímo na stadionu.

Hostující obrana, v níž nahradil svého jmenovce Jakuba Brabce zkušenější Erich, pracovala vcelku spolehlivě. Hlavička Gebre Selassieho z dvacáté minuty mířila vedle a sparťané ustáli i únik Rabušice, jemuž v rohu šestnáctky odvážně padl pod nohy Vaclík.

Zkraje druhé půle mohla Sparta náskok dvakrát pojistit. Nejprve ve 47. minutě po chybě v liberecké rozehrávce postupoval sám na Bičíka Kweuke, ale stoprocentní šancí pohrdl podobně jako možnostmi před týdnem proti Příbrami. Pak jen těsně minul vzdálenější tyč Pamič.

Liberec se snažil o vyrovnání, ale hosté v dalších minutách drželi druhou nejlepší ofenzivu ligy na uzdě a v 73. minutě pojistili své vedení. Bičík proti přesně zahranému přímému kopu v podání Krejčího neměl šanci.

Slovan se nevzdal a hned za dvě minuty snížil hlavičkou střídající Šural. Jenže jakékoliv drama před vyprodaným stadionem odmítl deset minut před koncem Krejčí, který po chybě v liberecké rozehrávce sám před Bičíkem chladnokrevně zavěsil.

Liberec - Sparta 1:3

Branky: 75. Šural - 73. a 80. Krejčí, 32. Hušbauer. Rozhodčí: Příhoda - Jiřík, Pospíšil. ŽK: Rilke, Nezmar, Fleišman, Gebre Selassie - E. Brabec, Sionko. Diváci: 10.000.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Nezmar, Fleišman (90. Hadaščok) - Rilke (54. Šural), Bosančič, Vácha, Breznaník (85. Musiol) - Štajner - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Sparta: Vaclík - Přikryl, E. Brabec, Jarošík, Pamič - Holek - Sionko (83. Kerič), Hušbauer, Matějovský, Krejčí (90. Juhar) - Kweuke. Trenér: Hašek.