Lidé se hokejem bavili, potěšilo debutanta v KHL Voráčka

22:45
PRAHA - Naskočil do rozjeté KHL a hned do nejlepšího týmu. Lev Praha se i díky Jakubu Voráčkovi, nové posile z NHL, vyhoupl do čela tabulky po výhře 3:1 nad Omskem, loňským finalistou. "Je tu dobrý tým," pochvaloval si po premiéře autor přihrávky na rozhodující branku.

Voráček pracuje před brankou Omsku. foto: ČTK

Ostrý zápas jste naposledy odehrál začátkem května. Jak jste se po tak dlouhé době na ledě cítil?
Hrálo se mi dobře. Druhá třetina byla trošku rozkouskovaná, museli jsme ubránit několik oslabení, takže mi odešly nohy. Ve třetí části už jsme ale hráli svůj hokej a byli na puku v pásmu Omsku. Navíc spoluhráč z útoku Erik Christensen je výborný hokejista.

• Zblokované střely: 0

Jakub Voráček nastoupil na pravém křídle druhého útoku vedle Jiřího Novotného a Erika Christensena. Jeho nejzářivější moment přišel ve 48. minutě, kdy ukořistil puk ve středním pásmu, v přečíslení s Novotným po bekhendové kličce přihrál před branku, kde se kapitán Lva prosadil.

Při svém prvním střídání připravil šanci znovu Novotnému, pak však bylo znát, že se teprve zahřívá. Ve druhé části odehrál jen čtyři a půl minuty kvůli několika oslabením.

V závěru utkání už hýřil pohybem a dravostí. Diváci několik jeho akcí ocenili potleskem.

Voráčkova přihrávka na rozhodující branku.

Přihrál jste na rozhodující gól, když jste se celkem snadno dostal k puku ve středním pásmu. Jak k tomu došlo?
Obránce Omsku podklouzl na útočné modré čáře, tak jsem ucítil šanci, i když jsem už byl unavený. Všiml jsem si ale, že jdeme do přečíslení dvou proti jednomu. Jirka Novotný najel do brány, jak je zvyklý, tak jsem chvilku počkal a nahrál.

Dlouho se nevědělo, kdy do utkání nastoupíte kvůli potvrzení přestupu. Jak jste se na Omsk stihl připravit?
Dozvěděl jsem se to ve středu pozdě večer. Jen jsem měl před zápasem různé zařizování. Po ranním rozbruslení jsem musel zpátky na Kladno, abych si kvůli vízu zažádal o nový pas, ale zaplaťpánbůh, že se to neprojevilo na ledě.

Byl pro vás přechod z NHL na širší kluziště problém?
Čekal jsem to horší, abych pravdu řekl. Trenér Pepa Jandač mě na začátku trochu šetřil, za což jsem byl rád, protože kdybych se zavařil, zápas by stál za houby. Trochu víc jsem se na led dostal ve třetí třetině, což bylo optimální.

Bylo těžké naskočit do rozjeté soutěže?
Byl to můj první zápas po půl roce, tak jsem se toho obával. Navíc teprve v úterý jsem trénoval s týmem poprvé. Měl jsem strach, ale nakonec jsem zápas odehrál v klidu a hrálo se mi dobře.

Lev ligu momentálně vede a je velkým překvapením. I fanoušci vás hlavně v závěru značně povzbuzovali. Jak jste tu atmosféru vnímal?
Bylo znát, že lidi hokej baví. Hráli jsme atraktivně a myslím, že si to diváci užívali. Máme i dobrý tým, Pepís (brankář Tomáš Pöpperle - pozn. red.) byl našim nejlepším hráčem. Když bude takto chytat dál, vyhrávat bude jednodušší.

Ulehčil vám debut to, že se Lvu daří?
Měl jsem starost, kdyby se prohrálo, hned by se to připisovalo nám. S Jirkou Hudlerem jsme ale přišli jako součást týmu a zatím si to užíváme.

Jak byste popsal rozdíly mezi NHL a KHL?
Tady se víc bruslí a na vše je víc času. V zámoří se zase hodně hraje do těla. Nelze ale určit, která soutěž je náročnější.