Liberec se v Evropské lize drží ve hře o postup, porazil Estoril 2:1

18:38aktualizováno  21:21
LIBEREC - Dva zápasy čtyři body. Fotbalový Liberec slaví první vítězství v základní fázi Evropské ligy. Ve svém druhém vystoupení ve skupině H porazil Estoril 2:1. Po hodině hry rozhodl kapitán Kováč po standardní situaci, hosté hráli od 38. do 82. minuty v početním oslabení.

Šural slaví gól do sítě Estorilu. foto: MAFRA - Bořivoj Černý

Liberec si skupinu rozehrál nadějně, po zářijové remíze ve Freiburgu může směle pomýšlet na postup. Před sebou má nyní dvě utkání proti favorizované Seville, která má dvě vítězství.

Proti Estorilu od začátku všechno vypadalo nadějně. Domácí dali brzy gól, měli další nadějné možnosti a ještě před půlí dostali výhodu hry v přesile. Stoper Bruno Miguel dvakrát ostře fauloval a viděl dvě žluté karty.

On-line reportáž ZDE

Jenže pak na chvíli polevili, což se jim vymstilo. Byl to poslední útok první půle, zbývaly vteřiny. Hosté dovedně zakombinovali, rozebrali obranu a útočník Leal v pádu z malého vápna poslal míč do sítě. Taková škoda...

Ale Liberečtí nezpanikařili. Vědí, že druhé poločasy umí. A jejich kouzlo opět zafungovalo. Hosté se v deseti stáhli, což domácí mu nevyhovalo, těžko se dostávali do střeleckých pozic. Proto nepřekvapilo, že skórovali ze standardky. Centr Frýdka hostující obránci odvrátili nedůrazně, míč zůstal v pokutovém území a kapitán Kováč ho napálil levačkou na bránu. Byla to taková rána, že gólman Vagner Silva si na míč sáhl, ale neměl nárok ho udržet.

Pro Kováče to byl druhý gól v libereckém dresu, první dal v polovině září Plzni. Zařídil remízu, nyní vítězství. Na tři body zadělal Šural po patnácti minutách a po parádní rychlé akci. Po odkopu brankáře Kováře přihrál Sackey ve středu hřiště Pavelkovi, jenž okamžitě poslal kolmici za obranu a Šural běžel sám na brankáře. Sólo s přehledem zakončil střelou k bližší tyči.

VEN! Bruno Miguel z Estorilu byl vyloučen ve 38. minutě vyloučen.

A když byl pak vyloučen stoper Bruno Miguel, zdálo se, že Liberečtí jsou na nejlepší cestě k prvnímu vítězství ve skupině H. Jenže si všechno zkomplikovali.

Ve studeném čtvrtečním večeru se proti sobě srazil bojovníci a hračičkové. Domácí dominovali ve středu pole důrazem a vyráželi do brejků. Soupeř, jenž má v kádru spoustu Brazilců, se snažil prosadit technickým fotbalem. Ale v oslabení už neměli na to, aby libereckou branku ohrozili. I přesto, že sedm minut před koncem šel do deseti i Liberec, druhou žlutou za faul viděl i Sackey.

Slovan Liberec - Estoril Praia 2:1 (1:1)

Branky: 15. Šural, 62. Kováč - 45. Leal. Rozhodčí: Hansen - Bille, Rix (všichni Dán.). ŽK: Sackey, Coufal - Goncalo, Miguel. ČK: 82. Sackey - 38. Miguel. Diváci: 7500.

Liberec: Kovář - Coufal, Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey - Šural (90. Hadaščok), Frýdek, Pavelka, Delarge (77. Kalitvincev) - Rabušic (90. Pimpara). Trenér: Šilhavý.

Estoril: Vagner - Luiz (83. Balboa), Miguel, Fernandes, Mano - Goncalo, Filipe (70. Gerso) - Galvao (62. Tavares), Evandro, Sebá - Leal. Trenér: Da Silva.