Liberec vydřel proti Baníku bod po remíze 2:2

22:17
LIBEREC - Fotbalisté Ostravy ztratili v předehrávce osmého ligového kola v Liberci dvoubrankové vedení a U Nisy remizovali 2:2. Baník vedl po první půli brankami Krauta a Fantiše, v 69. a 85. minutě ale skóroval střídající Blažek. Úřadující mistr ze severu Čech vyhrál jediné z posledních devíti soutěžních utkání, už popáté v sezoně ztratil body a jeho ztráta na vedoucí příčku může po tomto kole vzrůst na sedm bodů.

Liberec - Baník Ostrava foto: ČTK

Liberec přitom vstoupil do zápasu dobře a viditelně toužil napravit předchozí neúspěchy. Už po šesti minutách měl blízko ke gólu, Váchovu střelu po odraženém míči po rohu zastavilo břevno Bučkovy branky.

Liberec - Ostrava 2:2

Branky: 69. a 85. Blažek - 20. Kraut, 40. Fantiš. Rozhodčí: Mikel - Peřina, Pochylý. ŽK: Blažek - Mach. Diváci: 3095.

Liberec: Bičík - Tóth, Kelič, Karišik (84. Nezmar), Ljulka - Šural, Vácha, Souza (46. Blažek), Bosančič - Štajner - Rabušic (61. Mustapha).

Ostrava: Buček - Zawada, Frydrych, Kaprálik, Mach - Lukeš, Droppa, Foltýn (68. Vašenda), Milosavljev - Fantiš (89. Baránek), Kraut (72. Majtán).

Slezané se od začátku hlavně bránili, o to překvapivější bylo, když ve 20. minutě z první vážnější akce otevřeli skóre. Stejně jako v pondělním utkání v Jihlavě se po centrovaném míči prosadil Kraut. Po Lukešově rohu a Machově prodloužení prokázal důraz a otevřel skóre.

Liberec se po inkasovaném gólu tlačil za vyrovnáním, narážel však na výborně chytajícího Bučka. Po půlhodině si na něm vylámal zuby hlavičkující Rabušic a po chvíli také Bosančič.

Slovan se snažil tvořit, ale branky dávali hosté. Další Lukešův centr z pravé strany se ve 40. minutě snesl k Fantišovi a ten hlavičkou k tyči zvýšil. Prosadil se tak i druhý ostravský hráč, který skóroval při prohře 2:3 v Jihlavě.

Domácí kouč Šilhavý vyměnil po přestávce nevýrazného Souzu a poslal do hry Blažka. Liberec dostal šanci snížit v 53. minutě. Štajner, který stihl doléčit poraněný kotník z minulého utkání v Olomouci, mířil přesně k tyči, Buček byl u ní ale včas.

Trenér 1. ligy

Tipovací soutěž Trenér 1. ligy

Severočeši otevřeli hru a Baník tak mohl vyrážet k velmi nebezpečným brejkům. Bičíka dvakrát protáhl z úhlu Kraut, Lukešovu střelu srazila obrana. Liberec pozvedl střídající Blažek. V 69. minutě přesprintoval přesilu ostravských obránců a chladnokrevně střelou na zadní tyč snížil. Slovan v lize skóroval po 282 minutách.

Další šance domácích však nepřicházely a v 77. minutě mohla definitivně rozhodnout čerstvá posila Baníku Majtán. Jeho lob ale tečoval na roh brankář Bičík a Ostrava litovala. Druhou výhru v sezoně jí sebral pět minut před koncem krásnou střelou a druhým gólem v duelu Blažek.