Liberec vstoupil do Tipsport ligy remízou, Znojmo porazilo Brno

18:30
Fotbalisté Liberce zahájili své účinkování v Tipsport lize remízou 2:2 s Bohemians Praha 1905. Severočeši, kteří se chystají na jarní únorový dvojzápas Evropské ligy s Alkmaarem, otočili v pražském Edenu skóre, jenže devět minut před koncem zařídila remízu posila "klokanů" slovenský útočník Ivan Lietava.

Momentka z utkání Znojmo - Brno foto: MAFRA - Anna Vavríková

Liberecký trenér Jaroslav Šilhavý musel hned po dvanácti minutách střídat brankáře Přemysla Kováře, který se zranil. V závěru odkulhal ze hřiště také obránce či záložník Martin Frýdek.

"Kovář bolestivě dopadl na koleno, pro jistotu šel dolů. Frýdek ke konci na nohu nemohl stoupnout. Oba teď půjdou na důkladnější vyšetření, snad to nebude nic špatného," doufal Šilhavý.

Za Slovan nastoupil v záloze třiadvacetiletý Ukrajinec Dmitro Korkiško a právě po jeho akci srovnal těsně před pauzou Hušek. "Je to jeden z hráčů z naší spolupráce s Dynamem Kyjev, hrávali v jednadvacítce s Rybalkou. Je na testech, uvidíme, jestli se pro něj rozhodneme," řekl kouč.

Přátelské zápasy

Plzeň - Králův Dvůr 4:0 (2:0)

Příbram - Kunice 5:0 (1:0)

Vlašim - Jihlava 0:1 (0:0)

Po přestávce otočil po rohu skóre Sackey, ale v závěru vyrovnal hlavou Lietava, který se tak brankově prosadil i v druhém přípravném utkání po příchodu do Ďolíčku. "Ivan v prvním i druhém utkání ukázal, že umí řešit ty situace, které jsme v mnoha podzimních zápasech nedokázali proměňovat. Mohl by ty naše touhy naplnit," řekl trenér "klokanů" Jozef Weber.

Premiéru v barvách Bohemians si odbyl slovenský obránce Lukáš Pauschek, hostující ze Sparty. Vršovičtí mají také zájem o stopera Ericha Brabce, který předčasně skončil v Senici. "Erich vzhledem ke svým zkušenostem i výkonům na podzim ve slovenské lize je mezi hráči, o které máme zájem. Ale zatím k žádnému posunu nedošlo," uvedl Weber.

V libereckém dresu nechyběl kapitán Radoslav Kováč. Klíčový obránce Severočechů odehrál první poločas a vyrazil jednat s vedením o prodloužení smlouvy, která mu vyprší na konci sezony.

Zápas v Edenu sledoval i nový kouč reprezentace Pavel Vrba. "Jsem tady samozřejmě kvůli tomu, abych viděl hráče v akci. Jsou to spíše hráči Liberce, kteří figurují v mém širším kádru," podotkl Vrba.

První výhru v Tipsport lize zaznamenalo Znojmo, které v brněnské skupině porazilo domácí Zbrojovku 1:0. Utkání rozhodla jedinou brankou na konci prvního poločasu zimní bosenská posila Haurdič.

Táborsko ve skupině B porazilo v Edenu jiný druholigový tým Žižkov 2:1, naplno bodovalo i ve druhém utkání na turnaji a o postup do berounského Final Four se utká v přímém souboji s pražskou Duklou.

Příbram si zastřílela v přípravě s Kunicemi a třetiligovou farmu Dukly deklasovala 5:0. Přesně mířili Slepička, Zápotočný, Mašán, Mareš a Řezníček.

Jihlava vyhrála i třetí přípravný zápas. Tým Petra Rady zvítězil gólem Teplého na hřišti druholigové Vlašimi 1:0 a navázal na předchozí úspěchy z Tipsport ligy proti Znojmu (4:1) a Olomouci (1:0). "Máme za sebou náročné utkání. Paradoxně nejtěžší z těch, které jsme dosud v letošní zimní přípravě odehráli," uvedl na webu Vysočiny trenér Rada.