Liberec si pro příští sezonu zajistil účast v pohárech. Olomouc stíhá Příbram

17:04
LIBEREC - Fotbalisté Liberce porazili v utkání 27. ligového kola Brno 4:2 a definitivně si zajistili účast v příštím ročníku evropských pohárů. Slovan se navíc po páté výhře za sebou posunul na třetí místo, na němž má jednobodový náskok před Mladou Boleslaví. Všechny góly dnes v Liberci padly po přestávce. Severočechy poslal do vedení Zdeněk Folprecht, poté dvěma brankami otočil stav Lukáš Zoubele, ale následně se během minuty postarali o další obrat Matěj Pulkrab s Markem Bakošem a v závěru přidal pojistku Daniel Bartl.

Daniel Bartl oslavuje branku foto: Ota Bartovský, MAFRA

Liberec začal podle očekávání aktivně, ale k velkým šancím se navzdory územní převaze v první půli dostával těžce a hrozil spíše střelami ze střední vzdálenosti. V deváté minutě skončila Breiteho tečovaná rána těsně vedle, poté pálil Shala vedle a necelé tři minuty před pauzou se neprosadil ani Vůch, který těsně minul horní roh branky.

Mladá Boleslav v Jihlavě prováhala možnost pojistit si Evropskou ligu

Domácí otevřeli skóre až osm minut po přestávce. Shala ve skluzu vybojoval míč pro Folprechta, ten se štěstím přetlačil obránce a přesnou ranou do šibenice zaznamenal svůj druhý ligový gól.

Severočeši se ale z vedení radovali jen tři minuty. Zoubele ještě v první šanci trefil brankáře Koubka, ale poté se uvolnil přes domácí zadáky a přesnou střelou srovnal. Zbrojovka skórovala v Liberci po 328 minutách a hned za čtyři minuty dokonce otočila stav. Po Lutonského centru se prosadil Zoubele a poprvé v ligové kariéře dal v jednom utkání dvě góly.

Slovan si ale vzal ztracený náskok rychle zpět. Mladík Pulkrab byl na hřišti pět minut, než si v 69. minutě naskočil na Vůchův centr a díky přesné hlavičce si připsal svou první trefu v nejvyšší soutěži.

Ještě než se Brno stačilo vzpamatovat z vyrovnání, inkasovalo za minutu znovu. Breiteho dělovku vyrazil Melichárek jen k Bakošovi, který svým dvanáctým gólem v této ligové sezoně poslal Liberec do vedení. V 88. minutě pak pojistil Slovanu tři body a účast minimálně v kvalifikaci Evropské ligy Bartl, který propálil Melichárka po Sackeyho vysunutí.

Výsledky 27. kolo fotbalové ligy

Slovan Liberec - Zbrojovka Brno 4:2 (0:0)

Branky: 53. Folprecht, 69. Pulkrab, 70. Bakoš, 88. Bartl - 56. a 60. Zoubele. Rozhodčí: Berka - Paták, Kubr. ŽK: Košťál, Keresteš (oba Brno). Diváci: 3666.

Sestavy: Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Folprecht (82. Machuča), Breite - Bartl, Shala (64. Pulkrab), Vůch - Bakoš (76. Sackey). Trenér: Trpišovský.

Brno: Melichárek - Hyčka, P. Buchta, Košťál, Keresteš (82. Vávra) - Lacko, Jovanovič - Zoubele, Škoda (69. Pašek), Lutonský - Řezníček. Trenér: Kotal.

1. FC Slovácko - Fastav Zlín 1:1 (0:0)

Branky: 60. Koné - 84. Diop. Rozhodčí: Proske - Hock, Antoníček. ŽK: Valenta, Civič, Diviš - Janíček, Koreš, Fantiš. Diváci: 5905.

Sestavy: Slovácko: Heča - Chvátal, Rada, Košút, Civič - Šumulikoski - Biolek (71. Diviš), Daníček, Valenta (84. Kerbr), Havlík - Koné (69. Došek). Trenér: Habanec.

Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček - Matejov (71. Diop), Janíček, Holík, Koreš (90. Malý) - Fantiš (75. Jordan) - Vukadinovič. Trenér: Páník.

Sigma Olomouc - FK Jablonec 2:1 (1:1)

Branky: 27. Šindelář, 63. Ordoš - 43. Mihálik. Rozhodčí: Paták - Hrabovský, Caletka. ŽK: P. Ševčík - Romera, Hybš. ČK: 61. Romera. Diváci: 3621.

Sestavy: Olomouc: Reichl - Hála, Šindelář, Radakovič, Vepřek - Navrátil, Plšek, P. Ševčík, Houska (51. Ordoš), Falta (87. Petr) - Malec (51. Mahmutovič). Trenér: Jílek.

Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Hybš - Rossi - Masopust (67. Karavajev), Pospíšil, Trávník (78. Tecl), Mihálik (57. Doležal) - Wágner. Trenér: Frťala.

1. FK Příbram - Dukla Praha 2:2 (0:1)

Branky: 67. Pilík z pen., 87. vlastní Rada - 33. Mareš, 54. Néstor. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Arnošt. ŽK: Tregler, Krameš, Laňka - Štetina.

Sestavy: Příbram: Hruška - Mudra (57. Pilík), Zápotočný, Chaluš, Divíšek - Tregler, Krameš - Štípek, Suchan (72. Laňka), Rezek - Šabala (83. Brandner). Trenér: P. Tobiáš.

Dukla: Rada - Čajič, Štetina, Gorkšs, Preisler - Hanousek, Považanec, Daniel Tetour (90. Bezpalec) - Berger (88. Manzia), Mareš (76. Beauguel), Néstor. Trenér: Kozel.