Plzeň na Dukle neinkasovala, soupeři dala tři góly a útočí na Spartu

18:01aktualizováno  22:57
PRAHA - Plzeňští fotbalisté potřetí za sebou v lize vyhráli a zadupali na Spartu. V sobotním utkání 23. kola zdolali Duklu na jejím hřišti snadno 3:0 a stáhli náskok vedoucího týmu tabulky na pět bodů. Spartu v neděli čeká těžký zápas na Slovácku.

Autor druhého gólu Plzně Daniel Kolář ( zcela vpravo) přijímá gratulace od spoluhráčů. foto: ČTK

V předchozích dvou domácích zápasech Dukla dostala od Plzně pokaždé čtyři góly a vysoko prohrála. Že se časy nemění, naznačil už úvod utkání.

Plzeň soupeři nepůjčovala míč, kombinovala na jeho polovině, měla výraznou převahu. A i když se nemohla probít do šancí, přesto vedla.

Ohlasy trenérů

Luboš Kozel (Dukla): "Prohráli jsme se soupeřem, se kterým asi není ostuda prohrát. My chtěli hrát aktivně, pokud bychom si odmysleli šestnáctky, tak to bylo vyrovnané utkání. Po té první obdržené brance jsme byli lepší my, po té druhé a třetí zase narostla Plzeň. Bohužel fotbal se rozhoduje v pokutových územích a tam byla Plzeň jednoznačně lepší. Asi šestkrát se dostala do nebezpečných situací, z toho vstřelila tři branky a další dvě situace smrděly brankou. Naše efektivita a finální řešení je horší, a proto tenhle konečný výsledek."

Dušan Uhrin ml. (Plzeň): "Musím říct, že jsme hráli proti kvalitnímu týmu, i když se mu teď dlouhodobě nedaří. První půle byla vyrovnaná. Vedli jsme, měli jsme ještě jednu šanci Tecla, i soupeř měl dvě šance. Na druhou půli jsme trošku změnili taktiku a vyplatilo se to. V podstatě jsme dominovali, dali jsme rychle gól na 2:0, držení míče nám pomohlo ke třetímu gólu. My jsme sem jeli vyhrát, ale pro nás to byl těžký zápas. Už teď zase přemýšlíme o středě, kdy hrajeme odvetu poháru proti Jihlavě."

V 18. minutě centr Kovaříka propadl l Hrošovskému, od nějž se míč odrazil přímo Teclovi a ten zblízka bez potíží propálil Radu. V lize se trefil poprvé od úvodního jarního kola v Ostravě, celkově vstřelil svůj devátý gól sezony. Do půle mohl přidat i desátý, odpoutal se od Božiče, ale volej po centru Kovaříka poslal zblízka nad.

Plzeň opět nastoupila bez Horvátha, který v lize zůstal na lavičce i minulý týden proti Liberci (6:0). Jeho absence týmu ani tentokrát neublížila. Naopak, jeho zástupce Hrošovský byl u prvních dvou gólů. Před druhým krásnou přihrávkou mezi stopery poslal do šance Koláře, který si sám před gólmanem věděl rady. Běžela 50. minuta a bylo rozhodnuto.

Duklu první inkasovaná branka probudila, druhá ji však rozhodila. Po první trefě Tecla domácí hráči ztratili zábrany i velký respekt, který do té doby ukazovali.

Podrželi míč ve středu pole, nebáli se zaútočit ve větším počtu a plzeňské obraně přichystali několik horkých chvil. Hosté, jimž v obraně chyběl Čišovský, totiž měli problémy s centrovanými míči.

Jenže v koncovce byli domácí nešikovní stejně jako v týdenu v pohárovém utkání na Spartě, kde neproměnili několik šancí a vypadli. Proti Plzni nedokázali vyrovnat a začátek druhé půle nezvádli. Chvíli před Kolářovým gólem měl velkou příležitost Hořava, ale bránu minul.

Plzni to nevadilo. Po Kolářově hezké brance dala ještě hezčí. Kovařík přetáhl centr a Petržela z pravé strany se do míče položil, z pravé strany se trefil ke vzdálenější tyči.

Čtyřgólovou normu však Plzeň tentokrát nedodržela. Když Duklu v předchozích dvou ročnících porazila jednou doma, dala jí také čtyři branky.

23. kolo první fotbalové ligy

Dukla Praha - Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)

Branky: 18. Tecl, 50. Kolář, 59. Petržela. Rozhodčí: Franěk - Gallo, Pochylý. ŽK: Matěj Hanousek (Dukla). Diváci: 3250.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič, Matěj Hanousek - Koval, Gedeon, Hlinka (89. Ouedraogo) - Berger, Pospěch (81. Marek), Mareš (69. Engelmann). Trenér: Kozel.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Hrošovský, Hořava (86. Horváth) - Petržela (71. Štípek), Kolář, Kovařík - Tecl (81. Wágner). Trenér: Uhrin ml.

OSTATNÍ VÝSLEDKY

Slovan Liberec - Baník Ostrava 3:2 (2:1)

Branky: 3. a 51. Pavelka, 15. Šural - 42. Kukec, 57. Baránek. Rozhodčí: Lerch - Nádvorník, Urban. ŽK: Rybalka, Obročník - Kukec, Baránek. ČK: 78. Baránek. Diváci: 4444.