Liberec rozhodl o výhře nad Příbramí až v nastavení

21:24
LIBEREC - Fotbalisté Liberce v 10. ligovém kole vydřeli výhru nad Příbramí 1:0. Ve třetí minutě nastaveného času po rohovém kopu rozhodl jedinou brankou obránce Jiří Pimpara, který přišel na hřiště jako střídající žolík jen několik okamžiků před svojí hvězdnou chvílí. Liberec na čtvrtém místě ztrácí bod na třetí Teplice, Příbram je dvanáctá.

Liberec gólem v nastavení porazil Příbram. foto: ČTK

Severočeši s vypětím všech sil odčinili minulý debakl v Ostravě a středeční vyřazení z domácího poháru na hřišti druholigového Žižkova. Slovan si tříbodovým ziskem také zvedl sebevědomí před čtvrtečním zápasem Evropské ligy proti Estorilu. Příbramští z Liberce odjížděli rozzlobení. Branka Pimpary totiž padla už po vypršení avizovaného nastaveného času.

Dlouho nezáživný zápas směřoval k remíze. Liberecký kouč Šilhavý, který po předchozích nepovedených výsledcích nechal jen na lavičce nejlepšího střelce týmu Rybalku, musel být zklamaný při pohledu na ofenzivní produkci svého týmu. Domácí dlouho branku příbramského Hrušky ohrožovali jen dalekonosnými pokusy.

Hosté po pondělním čtyřbrankovém výprasku s Teplicemi viditelně vylepšili obrannou fázi a až šance libereckého Rabušice krátce před poločasem pro ně znamenala první velké ohrožení. Příbram však také na útočné polovině příliš nebezpečná nebyla: Řezníček, který na hrotu nahradil Švancaru, nedotáhl dvě slušně rozjeté akce.

Libereckého gólmana Kováře po změně stran spíš postrašila rána Danoského. Pak už Liberec převzal iniciativu a dostal soupeře pod tlak. Se svými střelami neuspěl Pavelka, do velké šance se v 78. minutě tlačil i Šural, jehož brejk na poslední chvíli zastavil obětavý stoper Mišůn.

Domácí odpor soupeře zlomili až v úplném závěru, kdy přetížená příbramská obrana už další nápor neustála. Kouč Šilhavý poslal na hřiště urostlého Pimparu místo zraněného Frýdka a ke svému tahu si mohl gratulovat.

Příbramští ještě střelu dalšího střídajícího žolíka Rybalky odvrátili na roh, a přestože už skončilo avizované nastavení, sudí ještě nechali rozehrát poslední roh. Rybalka míč poslal na hlavu Pimpary a ten svým prvním ligovým gólem rozhodl o tříbodovém libereckém zisku. Naštvaným Středočechům se tak v samém závěru rozplynul sen o tom, že z Liberce odvezou třetí remízu z posledních čtyř utkání. Slovan naopak doma vyhrál jedenáctý ze třinácti zápasů.

Slovan Liberec - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)

Branka: 90.+3 Pimpara. Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Peřina. ŽK: Sackey - Mašán, Řezníček, Divíšek. Diváci: 3052.

Liberec: Kovář - Coufal (59. Rybalka), Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey - Frýdek (90. Pimpara), Šural (79. Kalitvincev), Pavelka, Delarge - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Příbram: Hruška - Jugas, Zápotočný, Mišůn, Divíšek (79. T. Pilík) - Brandner (61. Mareš), Tarczal, Mašán (89. Hájovský), Abraham, Danoski - Řezníček. Trenér: Straka.