Liberec mocně stíhá Spartu. Porazil Příbram

18:27aktualizováno  21:02
LIBEREC - Fotbalisté Liberce využili v 18. ligovém kole páteční porážky vedoucí Sparty v Hradci Králové a díky domácímu vítězství 2:0 nad Příbramí se k letenskému celku přiblížili v tabulce na tři body.

Jiří Štajner foto: ČTK

Severočeši si připsali osmou výhru z posledních devíti zápasů a vděčí za ni hlavně Jiřímu Štajnerovi, který rozhodl duel během úvodních osmnácti minut rychlým vedoucím gólem a následnou proměněnou penaltou. Hosté dohrávali od 67. minuty bez vyloučeného Tomáše Pilíka.

Příbram dorazila do Liberce oslabena o několik zraněných opor a kvůli absencím v ofenzivě poslal trenér Vavruška novou brazilskou posilu z Prešova útočníka Bernarda rovnou do základní sestavy. Hosté ale od úvodu museli myslet především na obranu. Favorit je celý zápas jasně přehrával a brzy se uklidnil dvěma rychlými góly.

Nejprve ještě Štajner špatně zpracoval kolmici, ve 14. minutě už ale otevřel skóre. Po přihrávce od Šurala si elegantně v běhu obhodil bránícího Divíška a s přehledem po zemi poslal míč do sítě.

Liberec - Příbram 2:0

Branky: 14. a 18. z pen. Štajner. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Pospíšil. ŽK: T. Pilík, Pleško. ČK: 67. T. Pilík. Diváci: 3965.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karišik, Fleišman - Šural (61. Bosančič), Vácha, Janů (74. Rilke), Breznaník - Štajner - Rabušic (84. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.

Příbram: Hruška - Štochl, Ricka, Krejčí, Divíšek - Mareš (63. Kdolský), Kraus, T. Pilík, Pleško (82. P. Pilík) - Krbeček (72. Dušek), Bernardo. Trenér: Vavruška.

Za čtyři minuty domácí slavili podruhé. Brankář Hruška ve vápně srazil Rabušice a Štajner z penalty nezaváhal. Liberecký špílmachr vstřelil jedenáctý gól v sezoně a posunul se na druhé místo tabulky kanonýrů za jabloneckého Davida Lafatu s devatenácti přesnými zásahy.

Severočeši pokračovali v útočných manévrech, několikrát nadějné akce ale zbytečně překombinovali nebo jim nevyšla finální fáze. Štajnerovi zkazila radost z hattricku příbramská obrana, po změně stran pak Breznaníka vychytal Hruška. Ten vzápětí jen přihlížel, jak Váchova rána v 66. minutě těsně minula spojnici.

Příbramští občas zahrozili díky důraznému Bernardovi, Bičíka však za celý zápas ani jednou výrazněji neprověřili. A když v 67. minutě musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy Tomáš Pilík, soustředili se hosté už pouze na to, aby znovu neinkasovali.

Další sobotní výsledky 18. kola fotbalové ligy:

Ostrava - Jablonec 2:2 (2:1)
Branky
: 10. Fantiš, 21. Vrťo - 28. Eliáš, 90.+3 Piták. Rozhodčí: Hrubeš - Chytil, Lhoták. ŽK: Marek, Vomáčka, Kukec - Vaněk, Kopic, Třešňák. Diváci: 7102.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Adámik, Vomáčka, Cverna - Marek, Droppa (80. Greguš) - Vrťo, Svěrkoš (88. Kraut), Fantiš (77. Kukec) - Magera. Trenér: Malura.

Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Zábojník, Novák - Kopic (58. Vošahlík), Vaněk (58. Třešňák), Piták, Jarolím, Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

1. FC Slovácko - Sigma Olomouc 0:1 (0:0)
Branka: 90.+2 Schulmeister. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Zeman. ŽK: Mezlík, Daníček, Kubáň, Trousil - Rossi, Klesnil. ČK: 74. Rossi. Diváci: 5035.

Slovácko: Filipko - Mezlík, Trousil, Košút, Kubáň - Volešák (85. Hlúpik), Daníček, Pavelka (90. Kuncl), Valenta - Čtvrtníček, Došek. Trenér: Soukup.

Olomouc: Zlámal - Hála, Kučera, Škerle, Vepřek - Rossi, Ordoš, Heinz (65. Navrátil), Podaný (88. Varadi) - J. Schulmeister, Jirouš (53. Klesnil). Trenér: Uličný.