Liberec do Ligy mistrů nepostoupil, nestačil na Kluž

20:52aktualizováno  21:01
LIBEREC - Fotbalisté Liberce do základní skupiny Ligy mistrů nepostoupí. V odvetě 3. předkola prohráli doma s rumunskou Kluží 1:2 a po prohře 0:1 v úvodním utkání jsou vyřazeni. Hosty dnes poslal v nastaveném čase první půle do vedení Kapetanos, v 58. minutě srovnal Šural, ale v závěru se trefil Sougou.

Liberec - Kluž foto: ČTK

Liberec přišel o možnost zajistit si prémii 80 milionů korun a čeká ho čtvrté předkolo Evropské ligy. Soupeře pozná v pátek. Liberecký kouč Jaroslav Šilhavý nakonec mohl nasadit uzdraveného Bosančiče, který na pozici ofenzivního záložníka zastoupil nemocného Štajnera. Další z opor Nezmar ale zůstal jen na lavičce a na stoperu ho stejně jako v posledním ligovém utkání s Duklou nahradil Karišik.

Liberec - Kluž 1:2

Branky: 58. Šural - 45.+1 Kapetanos, 90.+4 Sougou. Rozhodčí: Gumienny - Bleyen, Meers (všichni Belg.). ŽK: Šural, Blažek, Kelič - Rada. Diváci: 5537. První zápas: 0:1, postoupila Kluž.

Sestavy: Liberec: Bičík - Ljulka, Karišik (76. Nezmar), Kelič, Fleišman - Breznaník, Vácha, Janů (54. Morozenko), Bosančič, Šural - Blažek (66. Hadaščok).
Kluž: Felgueiras - Pinto, Cadú, Rada, Camora - Sougou, Saré, Vass (78. Ronny Carlos), Edimar (83. Nicoara) - Bastos (60. Muresan), Kapetanos.

Odveta se od úvodu změnila v lopotné liberecké dobývaní hostující obrany. Trojnásobný rumunský šampion vytvořil na své polovině těžko prostupný blok a Slovan si s ním nevěděl rady. Domácí hráči sice častěji drželi míč, ale když se přiblížili k vápnu, balon většinou ztratili.

To Kluž od začátku podnikala nebezpečné brejky. Hned ve třetí minutě se hnal na Bičíka Kapetanos, Janů ho ale včas zakřižoval. Liberec zahrozil ve čtrnácté minutě, kdy Šural našel Blažka, ale ten v záklonu na bližší tyči minul. Na druhé straně se Pintův centr snesl na horní část břevna.

V polovině první půle Severočeši vystupňovali tlak. Ve 25. minutě nejprve pálil Breznaník po Fleišmanově přihrávce z úhlu pod břevno a hostující gólman se musel hodně natahovat, aby vyškrábl nad. Vzápětí ho protáhl také Šural. V nastaveném čase ale zmrazil domácí inkasovaný gól. Bastos nadvakrát ocentroval a Bičík na Kapetanosovu hlavičku nedosáhl.

Sázka na ofenzivu nevyšla

Pokud chtěl Liberec myslet na postup, musel v té chvíli vstřelit za jeden poločas tři branky, což se mu v sobotu povedlo při výhře 3:2 nad Duklou.

Kouč Šilhavý krátce po přestávce stáhl Janů a vsadil vše na ofenzivní kartu. Jeho svěřenci poměrně brzy vykřesali naději na zvrat. Autor hattricku s Duklou Šural si v 58. minutě našel Váchův dlouhý pas a pod padajícím Felgueirasem srovnal.

Slovan se tlačil do útoku, několik nadějných akcí ale nedotáhl. Naopak poté, co riskantně otevřel hru, mohl inkasovat, kdyby Sougou křížnou střelou těsně neminul. Liberečtí vysunuli presink, na poslední čtvrthodinu přišel na trávník Nezmar, ale další gól už Severočeši nepřidali.

Morozenkova tečovaná střela olízla tyč a Hadaščokovu hlavičku zázračně vyškrábl Felgueiras. Liberec tak ani na třetí pokus do základní skupiny Ligy mistrů neprošel a závěr mu ještě více zhořkl v 94. minutě, kdy Bičíka překonal Sougou.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...