Lev zná jméno soupeře. Ve finále KHL vyzve Magnitogorsk

18:04
MAGNITOGORSK - Soupeřem hokejistů Lva Praha ve finále play off Kontinentální ligy bude Metallurg Magnitogorsk. Ten v semifinále vyřadil Ufu 4:1 na zápasy, poslední duel doma vyhrál 1:0 v prodloužení. Gólem z 62. minuty poslal Metallurg do finále obránce Jaroslav Chabarov.

Lev Praha - Magnitogorsk. Hráči Magnitogorsku se radují z vítězství v prodloužení foto: ČTK

Už jen hodiny zbývají do startu prestižního fotbalového derby mezi pražskými "S". V sobotu od 15:00 proti sobě nastoupí před vyprodaným hledištěm stadionu na Letné Sparta a Slavia. Čím bude zápas kromě samotného fotbalu zajímavý? Fanoušci sešívaných si na utkání připravili speciální pokřiky.

Proti Lvu tak v boji o Gagarinův pohár nastoupí český útočník Jan Kovář, s šesti brankami a deseti asistencemi třetí nejproduktivnější hráč play off. Magnitogorsk je ve finále KHL poprvé, ruskou ligu předtím vyhrál třikrát a dnešním vítězstvím si zajistil čtvrtý mistrovský titul.

Pražský klub se bude ve finále snažit změnit nepříznivou bilanci vzájemných zápasů. V této sezoně prohrál Lev s Metallurgem 3:4 v prodloužení a 2:4, v předešlém ročníku 1:6 a 2:5.

Vzájemné zápasy

Lev - Magnitogorsk v této sezoně: 3:4 v prodloužení, 2:4.

Finálová série začne v pátek 18. dubna v Magnitogorsku, kde bude pokračovat o dva dny později. Lev bude hrát doma v O2 areně v úterý 22. dubna a následně ve čtvrtek 24. dubna. Stejně jako v konferenčním finále proti Jaroslavli tak pražský klub nebude hrát v Tipsport areně, kde působil v průběhu sezony.

"Atmosféra na zápasech s Lokomotivem byla vynikající a skvěle si ji užili jak fanoušci, tak i hráči, kteří cítili, že publikum s nimi doslova dýchá," uvedl PR ředitel Lva Jan Rachota na klubovém webu.

Pražané věří, že budou atakovat návštěvnický rekord KHL 16.317 diváků, který drží Lev z předešlé sezony. "Čeká nás hokejový svátek a rádi bychom, aby se O2 arena na zápasy s Magnitogorskem v čele s Janem Kovářem zaplnila do posledního místečka," dodal Rachota.

Série na čtyři vítězství pak případně bude pokračovat po dalších dvou dnech - v sobotu 26. dubna by hrál doma Magnitogorsk, v pondělí 28. dubna Lev a finále by skončilo nejpozději ve středu 30. dubna na ledě Metallurgu.