Lev vyrovnal v závěru, v prodloužení už ale s Nižněkamskem padl

17:28
PRAHA - Hokejisté Lva Praha prohráli v Kontinentální lize s Nižněkamskem 2:3 v prodloužení a neuspěli před vlastním publikem po předchozích čtyřech domácích vítězstvích. V dramatickém závěru nejdříve český klub inkasoval v 59. minutě ve vlastní přesilovce, pak sice 11 sekund před koncem vyrovnal, ale v čase 62:32 rozhodl Pjotr Chochrjakov. Lev zakončí sérii tří domácích zápasů ve čtyřech dnech na Štědrý den od 13:00 s Kazaní.

Lev Praha (Klepiš a Koukal) foto: ČTK

Neftěchimik nastoupil s dvěma českými krajánky Koukalem a Netíkem, který měl hned po 19 vteřinách šanci a musel jej faulovat Hunkes. Lev se ale v oslabení ubránil a postupem času přebíral iniciativu. V osmé minutě už zúročil převahu, když Hossa uvolnil Rachůnka, který si bekhendovým zakončením vychutnal Daltona. Odpovědět mohl Bělov, ale gólman Pöpperle jeho sólový únik pokryl.

Lev - Nižněkamsk 2:3p

Branky a nahrávky: 8. T. Rachůnek (Hossa, Hunkes), 60. Danielsson (Klepiš, Němec) - 30. S. Alševskij (Chochrjakov, J. Alševskij), 59. Polygalov (Koukal), 63. Chochrjakov (J. Alševskij). Rozhodčí: Bulanov, Ravodin - Birin, Šeljanin. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5589.

Sestavy: Lev Praha: Pöpperle - Němec, Hunkes, Krejčík, Chára, Porseland, Mikuš, Oystrick - Voráček, Christensen, Danielsson - Klepiš, Vrána, Bartečko - Hossa, Svoboda, Surový - Řepík, Karamnov, T. Rachůnek.

Nižněkamsk: Dalton - Mamašev, Selujanov, Plechanov, Berezin, Lukjančikov, Bělov, Grot, Rozin - Netík, Koukal, Polygalov - Pestuško, Cibák, Milovzorov - S. Alševskij, Chochrjakov, J. Alševskij - Galimov, Ziazov, Komaristij.

Pražané z aktivity v úvodním dějství větší náskok nevytěžili a Nižněkamsk v polovině utkání vyrovnal. Lev po vyloučeních Hunkese a Rachůnka ještě odolal 47 vteřin ve třech proti pěti, ale v pokračující výhodě už po Chochrjakovově přihrávce zblízka doklepl puk do sítě Stanislav Alševskij.

Pöpperle pak musel řešit další nebezpečné situace, než zase převzal taktovku Lev. Oba celky se ale čím dál obtížněji prosazovaly přes soupeřovu defenzivu.

Lvu nepomohl k vedení ani Mamaševův trest na přelomu druhé a třetí třetiny, Nižněkamsk hrál zase přesilovku při vyloučení Surového. Lev pak měl v posledních devíti minutách hned tři početní výhody, ale při té třetí v 59. minutě inkasoval. Po asistenci Koukala proměnil samostatný únik Polygalov.

Svěřenci trenéra Václava Sýkory odvrátili porážku v základní hrací době 11 vteřin před koncem, když se v přesilovce prosadil Danielsson. V prodloužení ale ujel Chochrjakov a rozhodl.

Další nedělní výsledky KHL

Chabarovsk - Dynamo Moskva 1:3, Novosibirsk - Petrohrad 1:2 (za hosty PRŮCHA 1+0), CSKA Moskva - Ufa 4:1, Atlant Mytišči - Jekatěrinburg 2:6, Jaroslavl - Magnitogorsk 1:5, Nižnij Novgorod - Čeljabinsk 3:1, Spartak Moskva - Barys Astana 1:2 po sam. nájezdech (za domácí NAKLÁDAL 0+1).