Pražský Lev před rekordní návštěvou udolal Omsk

21:33
PRAHA - Hokejisté pražského Lva porazili v utkání Kontinentální ligy Omsk 3:1 a vyhoupli se do čela celé soutěže. Před dosud nejvyšší návštěvou na KHL v Praze 9033 diváků zařídil pátou výhru svěřenců Josefa Jandače za sebou kapitán Jiří Novotný gólem z 48. minuty, obě zbývající branky dal Jakub Klepiš. V sestavě Pražanů již naskočily do hry ofenzivní posily z NHL Jiří Hudler z Calgary a Jakub Voráček z Philadelphie.

Hráči celku Lev Praha (druhý zleva) a Jakub Voráček (druhý zprava) sledují hru foto: ČTK

Lev Praha - Omsk 3:1

Branky a nahrávky: 13. Klepiš, 48. Novotný (Voráček), 60. Klepiš (Hossa, Vrána) - 18. Nestěrov. Rozhodčí: Gusev, Komarov - Gorděnko, Tomilov. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 9033.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Sersen, Hunkes, Mikuš, Oystrick, Picard - Klepiš, Vrána, Hudler - Voráček, Christensen, Novotný - Bartečko, Karamnov, T. Rachůnek - Surový, Mikúš, Hossa. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

První třetina se odehrála pod taktovkou Lva. Šanci otevřít skóre měl Novotný, po akci s Vránou pálil z otočky Klepiš, nebezpečně zakončoval i Christensen poté, co skvěle přešel přes Škoulu, a také Hossa, ale všechny pokusy zlikvidoval finský gólman Rämö v brance Avangardu. V začínající 13. minutě ho ale z velkého úhlu nachytal Klepiš.

Vzápětí se neujala Bartečkova dorážka. Na druhé straně poprvé více zahrozil Pjanov po Sjominově přihrávce, ale Pöpperle si poradil. Ani on však nevydržel do přestávky s čistým kontem - k volnému puku se dostal Nestěrov a vyrovnal.

Druhá část měla zcela opačný obraz hry než ta první a hrálo se hlavně před Pöpperleho brankou, i kvůli třem přesilovým hrám Omsku v krátkém sledu.

Rovnovážný stav ovšem dokázal Pöpperle udržet, když se vytáhl parádním zákrokem především proti zakončení Popova v početní výhodě. V třetím dějství se chopil taktovky znovu Lev, což vyústilo v šance Hossy a další povedený průnik Christensena. V obou případech byl ovšem úspěšnější Rämö. Perfektní spolupráce v podání reprezentantů Voráčka s Novotným však již vrátila vedení na stranu Lva a definitivní podobu výsledku dal po Hossově přihrávce před prázdnou branku Omsku v samém závěru Klepiš.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...