Lev opět vyhrál. Vytáhl se proti 'bitkařům' z Čechova

20:53
ČECHOV - Hokejisté pražského Lva dokázali v Kontinentální lize vyhrát své první utkání v soutěži na soupeřově ledě, když porazili domácí Viťaz Čechov 2:0. O třetím vítězství Pražanů ze čtyř odehraných zápasů rozhodl v 57. minutě při přesilovce kanadský útočník Erik Christensen. V druhém utkání za sebou udržel čisté konto gólman Tomáš Pöpperle.

Utkání KHL: Lev Praha - Doněck. Zleva Mathias Porseland, Jakub Klepiš, Petr Vrána a Marcel Hossa z HC Lev Praha se radují z Klepišova gólu foto: ČTK

Úvodní dvě třetiny zápasu svěřenců kouče Josefa Jandače proti mužstvu, které je z minulosti nechvalně proslulé bitkami a jejich častým vyhledáváním, se odehrály bez většího vzruchu.

Ze světa KHL

První gól českého útočníka Jana Koláře zajistil hokejistům Nižněkamsku výhru 3:2 v Chanty-Mansijsku. Kolář skóroval v 57. minutě z přihrávky krajana Petra Koukala v době, kdy hostující mužstvo hrálo v oslabení.

V první třetině si Mojžíš málem srazil kotouč do vlastní sítě a Hossa v úniku nezakončil přesně. Ve druhé části vychytal Pöpperle Koroljuka a právě Mojžíš zatřásl horní tyčkou. Skórem poté nepohnul ani hostující Karamnov.

Ve třetí části se musel do té doby aktivnější Lev bránit, ale Fahey ve velké příležitosti na začátku 51. minuty těsně minul. V závěru však domácí chybovali při střídání a potrestal je za to Christensen.

Ještě 67 sekund před koncem dal Viťazu naději zbytečným faulem Szczechura, ale Pöpperle dokázal uhájit čisté konto a výsledek potvrdil gólem do prázdné domácí branky Jaroslav Svoboda.

Výsledky Kontinentální hokejové ligy

Viťaz Čechov - Lev Praha 0:2, Omsk - Ufa 2:1 po sam. nájezdech, Barys Astana - Kazaň 1:3, Chanty-Mansijsk - Nižněkamsk 2:3 (Trončinský 0+1 - Kolář 1+0, Koukal 0+1), Čeljabinsk - Petrohrad 2:3 (za domácí Bulis 1+0), Čerepovec - CSKA Moskva 1:2 v prodl. (za domácí Čáslava 0+1), Atlant Mytišči - Chabarovsk 3:2 (za hosty Petružálek 0+1), Spartak Moskva - Novokuzněck 0:3, Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 4:3 (Irgl 0+2, Krajíček 1+0 - Vondrka 1+0), Dinamo Riga - Novosibirsk 1:2.