Lev uspěl na ledě Novokuzněcku 3:2

16:28
NOVOKUZNĚCK - Hokejisté Lva Praha zvítězili v KHL v Novokuzněcku 3:2 a po středeční prohře v Novosibirsku si připsali první úspěch na třízápasovém turné na Sibiři. Zakončí jej v neděli v Chabarovsku, kde se hraje už od 7:00 SEČ a oproti Praze je tam desetihodinový časový posun.

Lev Praha (Hossa a Surový) foto: ČTK

Lev vedl už 3:0, ale při finiši Metallurgu v závěru musel bránit těsný náskok. Svěřenci trenéra Václava Sýkory vyhráli třetí ze čtyř utkání a posilují svou pozici v osmičce pro play off v Západní konferenci.

Novokuzněck - Lev 2:3

Branky a nahrávky: 36. Turukin (Nazarov), 48. Metljuk (Kagarlickij, Robitaille) - 2. Bartečko (Vrána), 20. Hossa (Bartečko), 33. Krejčík (Vrána). Rozhodčí: Gusev, Kadyrov - Parfjonov, Sysujev. Vyloučení: 2:4, navíc Černych (Novokuzněck) 5 min. a do konce zápasu. Bez využití. Diváci: 5000.

Novokuzněck: Lazušin - Megalinskij, Metljuk, Ježov, Romanov, Sopel, Arzamascev, Grišin - Bumagin, Robitaille, Kagarlickij - Lazarev, Mereskin, Jefimov - Žafjarov, Černych, Vyglazov - Šabunov, Turukin, Nazarov - Simon. Trenér: Anatolij Jemelin.

Lev Praha: Štěpánek - Němec, Škoula, Krejčík, Chára, Mikuš, Hunkes, Porseland - Klepiš, Vrána, Bartečko - Voráček, Christensen, T. Rachůnek - Hossa, Mikúš, Surový - Řepík, Karamnov, Birner. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Pražané bez zraněných Červenky a Novotného začali aktivně a už po 61 vteřinách se radovali z vedení. Lazušin kryl Vránovu střelu i dorážku, ale následně už byl úspěšný Bartečko.

Štěpánek musel krýt také několik nebezpečných pokusů Metallurgu, ale více hrozil Lev. V 15. minutě trefil Christensen v přesilovce horní tyč a 11 sekund před první pauzou Bartečko připravil gól pro Hossu.

V druhém dějství měl nejdříve šance Kagarlickij a tu největší neproměnil v 27. minutě, kdy při úniku nevyzrál na Štěpánka. Zvýšit náskok Lva mohl vzápětí Voráček, který netrefil puk, ale v 33. minutě se už prosadil obránce Krejčík. Mohl tak oslavit premiérovou trefu v KHL.

Štěpánka připravil o čisté konto v 36. minutě Turulin, Pražané ale byli nadále aktivní a dvě šance měl Christensen. Nejdříve zblízka nepřekonal Lazušina a vzápětí neproměnil asi trestné střílení.

Novokuzněck posílil své naděje na obrat v 48. minutě, kdy se trefil obránce Metljuk. Následně při Němcově vyloučení podržel Štěpánek svůj tým při šancích Bumagina a Kagarlického. Lev se ubránil i v dalším průběhu a oplatil soupeři měsíc starou domácí prohru 2:3 v prodloužení.

"Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně a to se nám povedlo. Dali jsme rychlý gól. Z taktického hlediska jsme dodržovali, co jsme si řekli.

Zvýšili jsme na 3:0, ale pak jsme začali hrát hokej na krásu. Propásli jsme další šance, že jsme nestříleli, a přišel trest," zhodnotil utkání trenér Sýkora.

Novokuzněck tak zápas zdramatizoval. "Dostali jsme na 1:3, neproměnili jsme trestné střílení a navíc jsme propásli pětiminutovou přesilovku. Dostali jsme druhý gól. Soupeř se zvednul, tlačil nás a díky Kubovi Štěpánkovi, který nás držel, jsme ty body nakonec uhráli. Výkon ve třetí třetině byl špatný," dodal Sýkora.