Lev slaví vítězství v Jekatěrinburgu 3:1. Novotný zaznamenal hattrick

16:35aktualizováno  18:06
JEKATĚRINBURG - Hokejisté Lva Praha vyhráli v Kontinentální lize na ledě Jekatěrinburgu 3:1 a posunuli se po páté výhře z posledních šesti zápasů v Západní konferenci na páté místo. Všechny tři branky jediného českého zástupce v soutěži vstřelil kapitán Jiří Novotný, za domácí snížil v 59. minutě na 1:2 bývalý hráč Lva Sami Lepistö.

Voráček přihrál Novotnému na rozhodující branku. foto: ČTK

Druhé vystoupení ve čtyřzápasové venkovní sérii čeká Lva v neděli od 12:00 SEČ v Chanty-Mansijsku.

V sestavě Pražanů si odbyl premiéru švédský útočník David Ullström, nová posila z Jaroslavle. Zařadil se na pravé křídlo prvního útoku, kde nahradil chybějícího nejproduktivnějšího hráče Lva Jakuba Klepiše.

"Celý tým se na dnešní zápas velmi dobře připravil a všichni do jednoho podali dobré výkony. Klíčovými hráči byli dnes Vehanen, který nás po celý zápas držel, a samozřejmě také kapitán Novotný, protože hattrick je vždy speciální," řekl trenér Lva Kari Jalonen.

Lev se v prvním zápase druhé poloviny základní části ujal vedení už ve čtvrté minutě, když český gólman Avtomobilistu Kovář nezachytil za brankou nahozený puk, ten získal Azevedo a kapitán Novotný dorážel do odkryté branky. Domácí mohli vyrovnat v sedmé minutě při vlastním oslabení, ale Vehanen po přečíslení dvou na jednoho skvěle zasáhl proti Jemelejevovi.

Jekatěrinburg - Lev 1:3

Branky a nahrávky: 59. Lepistö (Černov) - 4. Novotný (Azevedo), 43. Novotný, 59. Novotný. Rozhodčí: Bukin, Čerenkov - Maťuša, Palej. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 5570.

Jekatěrinburg: Jakub Kovář - Trjamkin, Gusev, Lepistö, Viklund, Megalinskij, Antonov, Jegin, Žuravjov - Golyšev, Lewandowski, Krikunov - Lazarev, Malychin, Černov - Simakov, Jemelejev, Děmagin - Stewart, V. Strelcov, A. Strelcov. Trenér: Anatolij Jemelin.

Lev Praha: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Jaakola, Gragnani - Ullström, Azevedo, Novotný - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Řepík, Vrána, Birner - Pacovský, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.

Pražané se pak ubránili při vyloučení O´Byrneho a Vehanen odolal i tlaku Jekatěrinburgu v závěru úvodní části. Největší šanci měl Stewart. V úvodu druhé dvacetiminutovky se Lev ubránil také při Oystrickově trestu. Hrálo se přes střeleckou převahu hostů bez velkých šancí a Kovář i Vehanen střelecké pokusy kryli. Skóre se nezměnilo ani při vyloučeních Mäenpääho a Ullströma.

Na přelomu druhé a třetí třetiny hráli Pražané více než tři a půl minuty přesilovku včetně 24 sekund v pěti proti třem. Neuspěli sice, ale devět vteřin po skončení početní výhody se už znovu radovali. Novotný z otočky prostřelil Kováře mezi betony. Další šanci měl Vrána.

Domácí se snažili vykřesat naději, ale Vehanen byl dlouho neprůstřelný. Až v čase 58:07 jej překonal v přesilovce podpořené power play finský bek Lepistö. Za 29 sekund ale v pokračující hře domácích bez brankáře dovršil hattrick Novotný. Lev tak po domácí výhře 3:2 v prodloužení porazil Avtomobilist podruhé během devíti dnů a bodoval pošesté za sebou.

"Naše produktivita je velmi špatná. S jedním gólem nemůžeme vyhrávat. V obraně jsme udělali tři chyby a soupeř je potrestal. S takovýmto projevem rozhodně nejsem spokojen," prohlásil kouč Jekatěrinburgu Anatolij Jemelin.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...