Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Lev propadl v první třetině, v Novosibirsku prohrál 3:5

15:11
NOVOSIBIRSK - Hokejisté Lva Praha prohráli v Kontinentální lize s Novosibirskem 3:5, poté co už po první třetině vedl domácí Sibir 4:0. Lev si připsal v desátém utkání sezony čtvrtou porážku. V úterý čeká svěřence trenéra Václava Sýkory od 11:00 středoevropského letního času duel na ledě Vladivostoku.

Vehanen zasahuje. foto: ČTK

Lvu v Novosibirsku, kde už trávil neplánovaně noc ze čtvrtka na pátek v letadle při přesunu do Novokuzněcku, první třetina vůbec nevyšla. Domácího gólmana Koskinena v úvodu sice prověřil Ridderwall, ale do vedení šel v 11. minutě Sibir. Průnik po levém křídle zakončil přesně k levé tyči Engrenovy branky Sannikov.

Po Oystrickově chybné rozehrávce zvýšil bekhendem Fin Lehterä a další gól přidal po střele Slováka Kudroče tečí Gubin. V čase 19:08 neproměnil Klepiš trestné střílení za Bělovův faul a Novosibirsk sekundu před koncem úvodní části zvýšil; po sérii šancí Sibiru se prosadil zblízka Enlund.

Do druhého dějství nahradil Engrena Lukáš, který si tak odbyl premiéru v KHL. Lev se rozhodně za nepříznivého stavu nevzdal. Ve 24. minutě překonal po Sekáčově akci jako první Koskinena Zackrisson. Pražané se pak ubránili v dlouhém oslabení včetně 28 vteřin ve třech proti pěti, Lukáš se vyznamenal hlavně při pokusu Kutuzova.

Sibir odolal při Kudročově trestu, ale ve 32. minutě skóroval znovu Zackrisson. Po kombinaci ve středním pásmu s Němcem a Sekáčem se dostal před Koskinena a prosadil se střelou do levého horního rohu. Za 99 vteřin už to bylo jen o gól, když po Humphriesově přihrávce z rohu trefil z pravého kruhu přesně Kanaďan Azevedo. V závěru druhé části zasáhl po Enlundově akci úspěšně Lukáš.

V závěrečném dějství Lev nevyužil přesilovku, pak se ubránil při Ševcově trestu, ale ve 49. minutě pojistili domácí náskok. Monja projel jednoduše do útočného pásma a střelou k pravé tyči překonal Lukáše. Při Ožiganově vyloučení pak ohrozil Koskinena Thörnberg a Sibir odolal i ve zbytku utkání, kdy měli hosté přesilovku ještě po faulu Kutuzova.

Sibir Novosibirsk - HC Lev Praha 5:3 (4:0, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Sannikov (Alexejev), 14. Lehterä (Alexejev), 18. Gubin (Kudroč, Monja), 20. Enlund (Lehterä), 49. Monja - 24. Zackrisson (Sekáč), 32. Zackrisson (Sekáč, Němec), 33. Azevedo (Humphries). Rozhodčí: Sergejev, Bondar - Aljošin, Ivanov. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 7010.

Novosibirsk: Koskinen - Bělov, Kudroč, Alexejev, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Karavajev - Enlund, Lehterä, Romanov - Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta - Monja, Gubin, Sannikov - Karamnov, Lemťugov, Vorošilo - Butuzov. Trenér: Dmitrij Kvartalnov.

Lev Praha: Engren (21. Lukáš) - O'Byrne, Oystrick, Nakládal, Ševc, Němec, Jaakola, Humphries - Klepiš, Christensen, Novotný - Danielsson, Vrána, Birner - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Kubalík, Azevedo, Ridderwall - Cingel. Trenér: Václav Sýkora.