Lev přerušil sérii porážek, otočil duel s Čerepovcem na 5:4

21:14aktualizováno  21:34
PRAHA - Hokejisté Lva Praha porazili v Kontinentální lize Severstal Čerepovec 5:4 a po pětizápasové sérii bez bodového zisku oživili naděje na účast v play off. Po první třetině prohrávali 0:3, ale i díky dvěma trefám Michala Řepíka zápas otočili. V dalším utkání je ve středu čeká opět doma Čechov.

Lev Praha foto: ČTK

Domácí bez svého nejproduktivnějšího hráče Klepiše začali svižně a záhy po zahajovacím buly rozezvučel kapitán Novotný tyčku. Na druhé straně odpověděl Šipačov, ale Štěpánka, jenž dostal tentokrát přednost před Pöpperlem, nepřekonal. V 10. minutě však Pražanům ujel ve vlastním oslabení Ketov a poslal Severstal do vedení.

O chvilku později musel na trestnou lavici Sekáč a byl to opět Ketov, kdo přidal z mezikruží druhý gól ruského celku, ačkoliv mu rána nesedla.

Lev - Čerepovec 5:4

Branky a nahrávky: 22. Novotný (Gynge, Nakládal), 36. Gynge (Lepistö), 39. Řepík (Oystrick), 45. Řepík (Lepistö, Němec), 48. Birner (Řepík) - 10. Ketov (Čáslava, Rjazancev), 13. Ketov (Jegoršev, Kiselevič), 17. Berdnikov (Videll, Anisin), 37. Šipačov (Kazionov). Rozhodčí: Odins (Lot.), Ščenjov - Putilin (oba Rus.), Balodis (Lot.). Vyloučení: 5:6. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 5615.

Sestavy: Lev: Pöpperle - Oystrick, Nakládal, Němec, Lepistö, Porseland, Mikuš, Krejčík - Niživijs, Novotný, Cipulis - Gynge, Vrána, Danielsson - Hossa, Mikúš, Surový - Řepík, Birner, Sekáč - od 21. navíc Cingel. Trenér: Václav Sýkora.

Čerepovec: Košečkin - Jegoršev, Kiselevič, Rjazancev, Čáslava, Stasenko, Andersén, Popov - Ketov, Šipačov, Kazionov - Anisin, Berdnikov, Videll - Zemčenko, Bergfors, Medveděv - Kazakovcev, Fedosejev, Dedunov. Trenér: Andrej Nazarov.

Otřesený Lev se vzápětí znovu provinil proti pravidlům a devět vteřin před návratem vyloučeného Porselanda zvýšil náskok Čerepovce na 3:0 Berdnikov.

Do druhé části nastoupili domácí jako vyměnění. Brzy si vynutili přesilovku a Novotný od kruhu pro vhazování poslal nekompromisně kotouč za Košečkina.

Úspěšný střelec měl ve 25. minutě další velkou šanci, tentokrát však ani nadvakrát gól nedal. Stejně dopadl i Birner po pěkné nahrávce od Řepíka. V polovině duelu minul na druhé straně v obrovské příležitosti před Štěpánkem osamocený Ketov.

Lev zvýšil obrátky a několikrát při rovnovážném počtu hráčů zamkl hosty v jejich obranném pásmu. Ve 36. minutě nápor vygradoval gólem Gyngeho, jehož fantasticky našel po útočném výletu zadák Lepistö. Elán domácích ale zchladil už 22 sekund poté Šipačov, jenž faulován v úniku dostal podle videorozhodčího puk za brankovou čáru a nemusel tak ani předvést své umění při trestném střílení. Řepík ovšem stihl v přesilovce ještě snížit.

Pražané, kteří v průběhu druhého dějství zcela opanovali dění na ledě, byli velmi aktivní i ve třetí třetině, což vyústilo v další přesilovku. Řepík při ní hodně dlouho držel kotouč, ale nakonec místo rozehrávky napřahujícím spoluhráčům sám střelou zápěstím zakončil a vyrovnal.

Ve 48. minutě Lvi velký obrat dokonali - výborně hrající Řepík odstavil od puku v rohu kluziště soupeře, ihned narýsoval přihrávku najíždějícímu Birnerovi a ten při střele vkleče do odkryté branky nezaváhal. Pražané poté bedlivě střežili těžce vydobyté vedení a povedlo se jim to i při závěrečné power play Čerepovce.