Lev před téměř 10 tisíci diváky udolal v Praze Jaroslavl i podruhé

21:30
PRAHA - Výtečný brankář Vehanen, efektivita a disciplinovaný výkon. Hokejisté pražského Lva maximálně využili domácí prostředí O2 areny a v KHL vyhráli i druhý semifinálový souboj s Lokomotivem Jaroslavl. Série se přesouvá do Ruska a pokračuje v neděli od 14 hodin.

Brankář Lva Petri Vehanen (vpravo) a Emil Galimov z Lokomotivu Jaroslavl. foto: ČTK

Duel začal hodně svižně, přičemž Řepík mohl brzy poslat domácí do vedení, gólman Sanford byl však proti. Do podobně slibné pozice až před branku střeženou Vehanenem se proháčkoval v sedmé minutě Galimov a finský gólman vytáhl skvělý zákrok betonem.

Ve 12. minutě už Pražané vedli. Ve výrazně lépe sehrané přesilovce, než byla ta první, naservíroval Vrána parádní přihrávkou puk Oystrickovi, který ranou bez přípravy v pozici klečícího střelce otevřel skóre. Ještě do přestávky mohl rovněž v početní výhodě vyrovnat Platt; fanoušci hostujícího celku už radostně vyskakovali ze sedaček, jenže Vehanen vytáhl fantastický zákrok betonem.

Na začátku 25. minuty měl český tým obrovskou možnost v podobě 79 vteřin dlouhé přesilovky pět na tři, Oystrick s Kapanenem ale Sanforda nepropálili.

Zmar Jaroslavle. Sergej Plotnikov skončil v síti Petriho Vehanena místa puku sám.

V končící 36. minutě skončil zápas pro Musatova. Ten si po ataku na Vehanena a bitce s Oystrickem domlouval zpočátku na trestné lavici s kanadským bekem odvetu, ale sudí ho posléze vykázali s trestem na 2+2+5 minut a do konce utkání do kabin. Lev tak čekala netradiční sedmiminutová přesilovka, už po minutě se ale sami domácí provinili hrou v šesti.

Paradoxně při hře ve čtyřech na obou stranách dokončil Sekáčův individuální průnik úspěšně dorážející Zackrisson a zvýšil na 2:0. V poslední vteřině druhé třetiny mohl zblízka přidat ještě třetí trefu Thörnberg, ale Sanford ukázal své umění.

Na úvod třetí části měli Lvi k dispozici ještě 166 vteřin početní výhodu, hosté odolali. V 50. minutě se cesta domácích za druhým bodem zkomplikovala. Ustáli sice 51 sekund ve třech proti pěti, jenže než se první z hříšníků Azevedo stihl zapojit do hry, snadno snížil Averin. Lev tak inkasoval v play off po 206 minutách a 48 vteřinách.

V závěru přečkali domácí velký tlak, několik skrumáží ve Vehanenově brankovišti, z nichž po jedné se zkoumalo video, ale ke kýženému vyrovnání nepomohla Lokomotivu ani dobře sehraná power play.

Semifinále play off KHL: Západní konference - 2. zápas:

Lev Praha - Lokomotiv Jaroslavl 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Oystrick (Vrána, Mäenpää), 39. Zackrisson (Sekáč) - 50. Averin (Plotnikov, Kronwall). Rozhodčí: Bulanov, Sergejev - Michel, Šichanov. Vyloučení: 6:7, navíc Musatov (Jaroslavl) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 9519. Stav série: 2:0.