Lev vyhrál na ledě Jaroslavle a je jediný krůček od finále KHL

17:44
JAROSLAVL - Jediné vítězství dělí hokejisty Lva Praha od postupu do finále play off Kontinentální ligy. Svěřenci kouče Kariho Jalonena vyhráli třetí duel na ledě Lokomotivu Jaroslavl 3:0 a stejným poměrem vedou i v sérii. Dva góly vítězů dal v přesilovkách útočník Martin Thörnberg, výhru dovršil bek Nathan Oystrick. Své druhé čisté konto v play off vychytal gólman Petri Vehanen.

Hráči Lva se radují z gólu. foto: ČTK

Za poslední čtyři vystoupení ve vyřazovacích bojích inkasoval Lev jediný gól. Postup do finále mohou Pražané slavit v úterý, kdy se hraje od 17 hodin znovu v Jaroslavli.

Ohlasy trenérů

Dave King (Jaroslav): "Lev Praha má zkušený tým a hráli celých šedesát minut organizovaný hokej. Mohu říct, že je to pro naše mladé hráče velká zkušenost. Máme za sebou těžké série s Petrohradem a předtím s Dynamem Moskva a začínají nám docházet síly. Ale musím ocenit charakter týmu, i za stavu 0:3 hráči padají do střel."

Kari Jalonen (Lev Praha): "Byli jsme na zápas výborně připravení a celých šedesát minut jsme hráli velmi dobře. Jdeme krok po kroku a nepřemýšlíme nad tím, jaký výsledkem můžeme vyhrát sérii. Teď se musíme dobře připravit na další zápas."

Vyprodané hlediště s více než devíti tisícovkami diváků zpočátku trnulo při šanci Novotného, kapitána hostů i Ridderwallovu dorážku však vychytal Sanford. Před polovinou úvodní třetiny stupňoval svůj tlak naopak Lokomotiv, vynutil si přesilovku, ale Vehanen držel bezbrankový stav.

V 16. minutě dostal stejnou příležitost Lev, přičemž Vasiljeva následoval záhy na trestnou lavici ještě Pašnin. Hosté sice 82 vteřin výhody pět na tři nezužitkovali, ale poté udeřil z mezikruží ranou bez přípravy při pokračující klasické přesilovce tísněný Thörnberg. Vyrovnání měl na holi ještě před přestávkou Holös, ale nedal.

Zkraje druhé části ubránil český celek zbývající čas v oslabení. Ve 29. minutě mohl přidat druhý gól Kubalík, na Sanforda však nevyzrál.

Navýšit vedení se Pražanům přece jen podařilo a s podobným scénářem jako v prvním případě. V přesilovce před druhou přestávkou zakončil znovu Švéd Thörnberg a přidal v čase 39:20 důležitý druhý gól.

Lev navíc udeřil brzy po nástupu do třetí třetiny, když Oystrickova rána skončila s pomocí teče jednoho z domácích hráčů za Sanfordovými zády. Skvěle rozehraný duel už si hosté nenechali vzít. Čisté konto nepokazila Vehanenovi šance Apalkova ani závěrečná power play Lokomotivu.

Lokomotiv Jaroslavl - Lev Praha 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Thörnberg (Řepík, Vrána), 40. Thörnberg, 44. Oystrick. Rozhodčí: Kulakov, Rönn - Birin, Morozov. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Diváci: 9087. Stav série: 0:3.

Jaroslavl: Sanford - Jakovlev, Kronwall, Vasiljev, Ljubuškin, Holös, Višněvskij, Gorochov, Pašnin - Plotnikov, Apalkov, Averin - Platt, Sprukts, M. Redlihs - Galimov, Kartajev, Koňkov - Černikov, Petrov, Kapustin. Trenér: Dave King.

Lev: Vehanen - Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Nakládal - Azevedo, Novotný, Ridderwall - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Birner - Kubalík, Zackrisson, Matai. Trenér: Kari Jalonen.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.