Lev Praha vstoupil do KHL vítězně, otočil zápas s Rigou

22:26
PRAHA - Hokejisté Lva Praha se radují z vítězné premiéry v Kontinentální lize. V pražské Tipsport Aréně porazili Dinamo Riga 2:1, když dokázali díky brankám slovenských útočníků Luboše Bartečka a Tomáše Surového otočit nepříznivý vývoj utkání.

Utkání KHL Lev Praha - Dinamo Riga, Petr Vrána z týmu Lev Praha (vpravo) a Arvids Rekis z Dinama Riga foto: ČTK

Další zápas čeká svěřence trenéra Josefa Jandače v sobotu od 17:00 se Spartakem Moskva, jehož dres hájí obránce Jakub Nakládal. Po opatrném začátku měl možnost otevřít skóre v šesté minutě Džerinš, jehož fauloval při úniku Němec, ale při trestném střílení Lotyš proti brankáři Pöpperlemu neuspěl. Lev pak nevyužil přesilovou hru a následně ohrozil brankáře Jučerse Rachůnek.

K TÉMATU

V 17. minutě se radovalo z vedení naopak Dinamo. Indrašisův pokus už dorazil za bývalého sparťanského gólmana Karsums. V závěru úvodního dějství byl blízko vyrovnání kapitán Novotný, ale jeho pokus zastavil branková konstrukce. Ve druhé třetině zvedla diváky ze sedadel potyčka před brankou Lva, v níž byl hlavně aktivní za Pražany kanadský bek Oystrick a Skvorcovs.

Smazat ztrátu se pak snažil Klepiš a na druhé straně zahrozil při Hunkesově trestu Indrašis. V 37. minutě se dočkal historicky první trefy v soutěži Lev. Klepiš nahodil puk na lotyšskou branku, ten se odrazil k Bartečkovi, který z mezikruží vyrovnal.

Pražský klub v závěrečné třetině ještě přidal na aktivitě a chtěl rozhodnout. Novotný ještě svou šanci po Christensenově přihrávce nevyužil, když jeho únik pokryl Jučers. Vzápětí v 51. minutě se ale už prosadil z levé strany Surový a podařenou střelou otočil výsledek.¨

Lev Praha - Dinamo Riga 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Bartečko (Klepiš), 51. Surový (Němec) - 17. Karsums (Indrašis). Rozhodčí: Bulanov, Gofman - Sivov, Šeljanin. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 6358.