Lev Praha třemi góly Čechů v pohodě přehrál slabý Chabarovsk

21:31
Hokejisté Lva Praha porazili Amur Chabarovsk 3:0, připsal si tak páté vítězství v řadě a upevnil si třetí pozici v Západní konferenci. První branku vstřelil v polovině zápasu Petr Tatíček a výhru pojistili v poslední desetiminutovce kapitán Jiří Novotný a Petr Vrána. Čisté konto udržel brankář Atte Engren. Lev tak uspěl v devátém z posledních deseti duelů.

Ondřej Němec ze Lva Praha v utkání proti Chabarovsku foto: ČTK

Ostatní výsledky KHL

• CSKA Moskva - Novokuzněck 4:1
  • Čerepovec - Nižnij Novgorod 4:5 pp
  • Atlant Mytišči - Dynamo Moskva 1:3
  • Jaroslavl - Kazaň 4:0
  • Petrohrad - Viťaz Podolsk 4:1 (Červenka 1+1 - Kousal 1+0)
  • Dinamo Riga - Novosibirsk 2:3
  • Slovan Bratislava - Vladivostok 1:6 (za domácí Mojžíš 0+1).

První třetina zápasu mezi pražským Lvem a Chabarovskem, předposledním týmem Východní konference, nenabídla příliš záživný hokej. Domácí soupeře výrazně přehrávali, do své třetiny ho pouštěl jen minimálně, ale sami se nedokázali v první třetině střelecky prosadit. Ač byl poměr střel v první dvacetiminutovce 11:3 pro domácí tým.

I na začátku druhé části si Lev vytvořil trvalejší tlak a držel Amur v jeho obranném pásmu. Nicméně prosadil se až v 27. minutě zápasu z dorážky Petr Tatíček, pro kterého to byl první zápas po téměř tříměsíční pauze.

Jen o chvíli později pak Lugin v největší šanci Amuru v první půli utkání trefil tyč. Zbytek druhé třetiny se odehrával téměř výhradně v obranném pásmu Chabarovsku. Lev ale i přes množství šancí své vedení nenavýšil.

Na začátku třetí části se zblízka neprosadil Ridderwall, naopak ve 48. minutě na druhé straně po delší době výrazněji zahrozil první útok Amuru. I přes jasnou převahu domácích se Amur držel na dostřel jediné branky až do 50. minuty, kdy na 2:0 zvýšil opět z dorážky Jiří Novotný. O dvě minuty později přidal v přesilovce třetí gól Petr Vrána. Další branka i přes několik vyloučených na obou stranách nepadla.

KHL

Lev Praha - Amur Chabarovsk 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. Tatíček (Azevedo, Mäenpää), 50. Novotný (Ullström), 52. Vrána (Thörnberg, Zackrisson). Vyloučení: 5:6, navíc O'Byrne (Lev) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5150.

Lev Praha: Engren - Ševc, Mäenpää, Gragnani, Němec, Jaakola, O'Byrne - Azevedo, Novotný, Ullström - Tatíček, Zackrisson, Thörnberg - Ridderwall, Vrána, Řepík - Pacovský, Kapanen, Matai - Cingel. Trenér: Kari Jalonen.

Chabarovsk: Järvinen - A. Loginov, Bykov, V. Loginov, Sedunov, Reese, Tarjajev, Ježov, Teslenko - Stěpanov, Tarasov, Šiškanov - Lugin, Fisenko, Junkov - Krikunov, Dubinin, Klimčuk - Kacuba, Smurov, Kopijenko. Trenér: Jevgenij Popichin.