Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Lev opět podlehl o gól Slovanu, divácký rekord nepadnul

21:32aktualizováno  22:43
PRAHA - Hokejisté pražského Lva prohráli v utkání Kontinentální hokejové ligy se Slovanem Bratislava i potřetí v sezoně o gól, tentokrát 3:4. Domácí měli před více než 15 tisíci diváky v O2 areně skvělý nástup, když už po 39 vteřinách otevřel skóre Jakub Klepiš, Slovan však dokázal ještě během úvodní části odpovědět třemi góly.

Lev Praha - Slovan Bratislava. Vitalij Karamnov z týmu Lev Praha (vlevo) a Andrej Kudrna ze Slovanu Bratislava foto: ČTK

Lev Praha - Slovan Bratislava 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Klepiš (Nakládal), 27. Klepiš (Nakládal), 40. T. Rachůnek (Klepiš, Lepistö) - 6. Bakoš (Miklík), 8. Ölvecký (Daňo), 15. Bližňák (Miklík, Ďatelinka), 24. Kytnár (Sersen, Kukumberg). Rozhodčí: Bulanov, Sergejev - Birin, Medveděv (všichni Rus.). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 15.543.
Lev Praha: Štěpánek - Němec, Lepistö, Nakládal, Krejčík, Oystrick, Mikuš, Hunkes - Gynge, Novotný, Danielsson - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Niživijs, Karamnov, Hossa - Cipulis, Cingel (41. Řepík), Surový. Trenér: Václav Sýkora.
Slovan: Janus - Sersen, Sigalet, Tabaček, Mojžíš, Ďatelinka, Švarný - Miklík, Bližňák, Bakoš - Bartovič, Lipiansky, Hudáček - Kukumberg, Kytnár, Kudrna - Daňo, Ölvecký, T. Mikúš. Trenér: Rostislav Čada.

Třetí souboj těchto soupeřů zaplnil už třetí halu, ale tentokrát v O2 areně nový rekord Kontinentální ligy nepadl. Vítězství slovenského klubu sledovalo 15.543 diváků, mezi nimiž opět byla přibližně polovina fanoušků Slovanu.  Maximem soutěže zůstal říjnový duel Lva s Dynamem Moskva také v O2 areně, kdy zavítalo na tým s hvězdným Alexandrem Ovečkinem 16.317 diváků.

V polovině listopadu hostil Lev bratislavský Slovan v Tipsport Aréně a při výhře 2:1 měl před 12.885 diváky slovenský klub v Praze podobně jako dnes v hale výraznější hlasovou podporu. Vyhrál pak i stejným výsledkem na vyprodaném domácím stadionu. Pro Pražany se jednalo o poslední vystoupení z celkem čtyřzápasové domácí série, příští duel sehrají svěřenci kouče Václava Sýkory v pátek na ledě Omsku.

První příležitost měl hned po pár sekundách Danielsson, ale ujala se až Klepišova dorážka o chviličku později. Slovan přispěchal na konci šesté minuty s odpovědí, když přečíslení tří na dva zakončil individuálně parádní ranou do horního růžku Bakoš. Již o 91 sekund později Slovan dokonal obrat zásluhou přesné rány Ölveckého. V začínající 15. minutě navíc Štěpánek neudržel Miklíkovu střelu a Bližňák byl u dorážky puku z brankové čáry nejrychleji - 1:3.

Rozdíl ve skóre mohl i nadále narůstat, Štěpánek ale mnohdy i s notnou dávkou štěstí odolal. V úvodu druhého dějství vzal na sebe koncovku přečíslení dvou na jednoho Bakoš, Štěpánek ho však vychytal a poradil si i s následnou dorážkou. V končící 24. minutě ale vypálil Sersen a Kytnárova jemná teč vychýlila kotouč mimo Štěpánkův dosah. Bakoš pak v obrovské šanci minul.

Sýkora: Zapomněli jsme na zadní vrátka a na bránění

Hra se přelévala z jedné strany na druhou a domácí vrátil do hry jejich nejproduktivnější hráč Klepiš, jemuž se přímo na hůl vrátila odražená vlastní přihrávka. Blízko trefě na 3:4 byl Němec, následně naopak na druhé straně dorážející Miklík napálil horní tyč. Poté sudí nemohli Pražanům uznat gól, neboť padl až krátce po přerušení hry, ale 34 vteřin před koncem přišlo přece jen snížení Lva, když se mezi střelce zapsal Rachůnek.

Třetí část plynula dlouho bez větších šancí. Až ve 48. minutě zahrozil tečující Vrána, Janus však vyrovnání ¨nedopustil. Bezchybný byl na druhé straně i Štěpánek, zápas tak gradoval k dramatickému rozuzlení. To navíc podpořil svým trestem v 58. minutě Hudáček a Lev to zkusil necelé dvě minuty před závěrem v šesti, velké šance k vyrovnání ale nevyužil.

Pro výsledek zápasu byla podle domácího trenéra Sýkory rozhodující první třetina. "My jsme sice do utkání vstoupili v prvních dvou střídáních velkolepě, kdy jsme měli nejprve 'gólovku' a ve druhém střídání vstřelili gól, ale možná pod dojmem tohoto úvodu jsme zapomněli na zadní vrátka a na bránění," uvedl Sýkora na tiskové konferenci po utkání. Výsledkem byly dva rychlé góly Slovanu.

"Ty s námi zatřásly, v této fázi jsme hráli nejhůře z celého utkání," připustil Sýkora. "Plyne z toho pro nás jediné ponaučení - musíme hrát celých 60 minut, tak jak jsme hráli druhou třetinu. Jinak není šance na úspěch," dodal. Jeho protějšek Rostislav Čada označil dnešní derby za nejlepší ze tří, která spolu oba rivalové v sezoně sehráli.

"Bylo nejrychlejší a nejdramatičtější až do samého závěru. I přes rychlý první gól jsme měli nejlepší první třetinu, kde jsme si pravděpodobně získali rozhodující náskok. Při vedení 4:2 jsme mohli zvýšit a uklidnit hru a situaci, ale bohužel jsme soupeři dovolili vstřelit kontaktní gól a pak nás stálo hodně sil, práce a nadšení, abychom to v závěru uhráli," zhodnotil Čada.