Lev Poprad nevyhrál ani druhý zápas v KHL

22:34
MOSKVA - Ani v druhém zápase se nedočkal bodového zisku nováček Kontinentální hokejové ligy Lev Poprad. Svěřenci Radima Rulíka doma podlehli 1:3 Chanty Mansijsku, který do soutěže vstoupil loni. Čestný úspěch Lva zaznamenal tři sekundy před závěrečnou sirénou český útočník Tomáš Netík.

Český útočník Kamil Kreps se zapsal dvakrát mezi střelce Astany v utkání s Omskem, který si však z kazašské metropole odvezl vítězství 5:4 po samostatných nájezdech. Gólem k výhře týmu českého trenéra Rostislava Čady pomohl nejlepší střelec minulé sezony Roman Červenka.

Šestadvacetiletému Krepsovi úvod jeho působení v Kontinentální lize mimořádně vychází. Už v prvním utkání vstřelil vítězný gól Barysu z trestného střílení a dnes se trefil dvakrát ze hry. Hráč se zkušenostmi z NHL pomohl svému týmu dvěma brankami v rozmezí 22 sekund pět minut před koncem řádné hrací doby srovnat skóre z 2:4 na 4:4.

První gól hostů z Omsku vstřelil Červenka, jenž 11 sekund před koncem úvodního dějství vyrovnal v přesilovce na 1:1. Dvě asistence si připsal obránce Avangardu Martin Škoula.

Červenka se zasloužil i o bonusový bod Omsku, neboť v závěrečných nájezdech byl jedním ze tří hráčů svého týmu, kteří překonali domácího gólmana Vitalije Jeremejeva. Kreps tentokrát neuspěl.

K výhře mistrovské Ufy 5:4 nad Kazaní přispěli i oba čeští hráči mužstva Salavat Julajev. Obránce Miroslav Blaťák ve třetí minutě v přesilovce otevřel skóre, útočník Jakub Klepiš zase dvě a půl minuty před koncem nahrál na rozhodující gól Alexandru Svitovovi.

Výsledky Kontinentální hokejové ligy

Barys Astana - Omsk 4:5 po sam. nájezdech (KREPS 2+1 - ČERVENKA 1+1, ŠKOULA 0+2), Jekatěrinburg - Nižněkamsk 3:1, Magnitogorsk - Čeljabinsk 5:1, Ufa - Kazaň 5:4 (za domácí BLAŤÁK 1+0, KLEPIŠ 0+1), Dinamo Minsk - Nižnij Novgorod 0:3, Lev Poprad - Chanty Mansijsk 1:3 (za domácí NETÍK 1+0).