Leicester uniká pronásledovatelům, opět vyhrál díky jedinému gólu

18:30aktualizováno  20:30
LONDÝN - Fotbalisté Leicesteru zvítězili v 31. kole anglické ligy na hřišti Crystalu Palace 1:0 a v čele tabulky mají náskok osm bodů na druhý Tottenham, který má sobotní zápas s Bournemouthem k dobru. Třetí Arsenal vyhrál na hřišti Evertonu 2:0 a po prvním plném zisku po třech zápasech stále ztrácí na lídra jedenáct bodů.

Radost fotbalistů Leicesteru. foto: Reuters

O vítězství Leicesteru rozhodl Rijád Mahríz, který využil přesný střílený centr Jamieho Vardyho. Alžírský záložník už v této sezoně nastřílel 16 gólů, navíc přidal 11 asistencí.

Leicester počtvrté z pěti posledních zápasů zvítězil výsledkem 1:0. Celkem 13 z 19 výher svěřenců Claudia Ranieriho v této sezoně bylo pouze o jeden gól.

Arsenal během uplynulého týdne vypadl z Ligy mistrů a FA Cupu, takže v Premier League má poslední šanci na zisk trofeje z této sezony. Základ k první březnové výhře v Premier League položil v úvodním poločase.

Crystal Palace vs. Leicester (fanoušci hostí).
Crystal Palace vs. Leicester (Ranieri, Mahríz).

Nejprve šance Dannyho Welbecka ještě skončila na tyči, ale už po sedmi minutách hry se anglický útočník radoval z gólu. Po přesné přihrávce Sáncheze obešel Roblese a skóroval do prázdné brány. Welbeck se v této sezoně v lize trefil třikrát v pěti zápasech.

Arsenal převahu využil podruhé tři minuty před přestávkou. Bellerín krásnou přihrávkou poslal do úniku Alexe Iwobiho a devatenáctiletý útočník skóroval poprvé v dresu Arsenalu. Přitom šlo o jeho první zápas v základní sestavě v Premier League.

Sobotní výsledky 31. kola Premier League

Everton - Arsenal 0:2 (7. Welbeck, 42. Iwobi), Chelsea - West Ham United 2:2 (45.+3 a 88. z pen. Fábregas - 17. Lanzini, 61. Carroll), Crystal Palace - Leicester 0:1 (34. Mahriz), Watford - Stoke 1:2 (86. Deeney - 18. Walters, 51. Joselu), West Bromwich - Norwich 0:1 (50. Brady), Swansea - Aston Villa 1:0 (53. F. Fernández).

Evertonu se ani ve druhém poločase nepodařilo vytvořit tlak a Davida Ospinu, který nastupuje místo zraněného Petra Čecha, střelecky neohrozil.

Mistrovská Chelsea remizovala s West Hamem 2:2 a prodloužila svoji ligovou neporazitelnost na 14 zápasů. Je v této sezoně po Tottenhamu teprve druhým týmem Premier League, kterému se podařilo na toto číslo dostat.

West Ham na Stamford Bridge dvakrát vedl. Skóre otevřel krásnou střelou Manuel Lanzini, v nastaveném čase prvního poločasu vyrovnal Cesc Fábregas neméně povedenou ranou z přímého kopu.

Na začátku druhého poločasu Creswell trefil břevno domácí branky, ale po hodině hry už hostům vrátil vedení střídající Andy Carroll. Chelsea se z velkého tlaku podařilo vyrovnat minutu před koncem. Po sražení Loftuse-Cheeka proměnil Fábregas penaltu a poprvé od prosince 2009 zaznamenal v Premier League dvě branky v jednom zápase. Tehdy to bylo ještě v dresu Arsenalu.

Důležitou výhru si připsal Norwich, který se po výhře 1:0 na hřišti West Bromwiche, dostal na úkor Sunderlandu ze sestupových pozic.