Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Ledecká zlepšila své maximum. Mezi lyžařkami v super-G dojela na 19. místě

22:32aktualizováno  23:30
LAKE LOUISE - Ester Ledecká završila úspěšné vystoupení na Světovém poháru v Lake Louise 19. místem v superobřím slalomu, kterým si vylepšila osobní maximum v seriálu. Vítězně vykročila za obhajobou malého křišťálového glóbu za super-G Švýcarka Lara Gutová, za níž česká mistryně světa na snowboardu zaostala jen o 1,47 sekundy.

Ester Ledecká foto: ČTK

Životní závod. Ledecká v Lake Louis 21. místem vylepšila své maximum

Dosavadním nejlepším výsledkem v lyžařském SP bylo pro vítězku snowboardového seriálu 21. místo z pátečního sjezdu v Lake Louise.

Start v Kanadě ozdobila Ledecká ještě 24. příčkou v sobotním sjezdu, ve všech třech závodech v Kanadě tak bodovala. Jejím dosavadním nejlepším umístěním v super-G byla 24. příčka z minulé sezony.

Ledecká dnes na prvních mezičasech na bodované příčky ztrácela, ve spodní části ale manko stáhla.

„Přes nepřízeň počasí zde připravili výbornou trať, byť byla zkrácena a start se posouval.“

Ženy - superobří slalom:

1. Gutová (Švýc.) 1:02,68, 2. Weiratherová (Licht.) -0,10, 3. Goggiaová (It.) -0,59, 4. Klingová (Švéd.) -0,70, 5. Štuhecová (Slovin.) -0,74, 6. Rebensburgová (Něm.) -0,76, 7. C. Suterová (Švýc.) -0,84, 8. Schmidhoferová (Rak.) -0,88, 9. N. Fanchiniová (It.) -0,97, 10. Hütterová (Rak.) -1,04, ...19. Ledecká -1,47, 42. Křížová -2,54.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 37 závodů):

1. Shiffrinová (USA) 358, 2. Gutová 330, 3. Goggiaová 267, 4. Štuhecová 245, 5. Holdenerová (Švýc.) 168, 6. Lösethová (Nor.), Klingová a Weiratherová všechny 165, ...21. Strachová 72, 50. Ledecká 29.

„Já musím hodně poděkovat týmu, dnes jsem měla skvělé lyže, a přestože jsem v horní části udělala chybu, na rovině mi to jelo hodně rychle a nakonec z toho byl dobrý čas. Mise Kanada splněna!“ napsala Ledecká na facebooku.

Gutová vybojovala dvacátý triumf v SP v kariéře s náskokem jedné desetiny před Tinou Weiratherovou z Lichtenštejnska, stříbrnou ženou super-G minulého ročníku. Třetí Italka Sofia Goggiaová zaostala za vítěznou úřadující šampionkou SP o 59 setin.

Druhá česká reprezentantka Klára Křížová se do bodované třicítky nevešla a obsadila 42. místo s odstupem 2,54 vteřiny za Gutovou. Od prvních bodů v sezoně ji dělilo 82 setin.

Závod v kanadském zimním středisku začal s více než hodinovým zpožděním. Kvůli příliš vysoké vrstvě nového sněhu pořadatelé začátek o 75 minut odložili a start přesunuli do nižší polohy, čímž se trať zkrátila.