Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Ledecká skončila v kombinaci dvacátá. Je to její nejlepší výsledek na MS

11:15aktualizováno  14:27
SVATÝ MOŘIC - Závod žen v alpské kombinaci na mistrovství světa ve Svatém Mořici skončil dvojnásobným triumfem švýcarských lyžařek. Zvítězila Wendy Holdenerová před Michelle Gisinovou, třetí skončila Rakušanka Michaela Kirchgasserová, jež obhájila bronzovou medaili z minulého šampionátu ve Vailu.

Ester Ledecká zajela nejlepší svůj výsledek na MS v alpském lyžování. foto: ČTK/AP

V jízdě bylo plno chyb, ví lyžařka Ledecká. Výsledkový cíl ale splnila

Ester Ledecká byla na 20. místě se ztrátou 3,24 sekundy na vítězku nejlepší z tria českých reprezentantek. Pavla Klicnarová skončila 29., poslední mezi klasifikovanými lyžařkami, Kateřina Pauláthová nedokončila slalom.

Holdenerová se k titulu posunula ze sedmého místa po sjezdu, který pořadatelé oproti původnímu plánu zkrátili kvůli slabší viditelnosti a sněžení.

Před slalomem měly nejvýhodnější pozici Italka Sofia Goggiaová a Slovinka Ilka Štuhecová, ale mezi brankami do cíle neprokličkovaly.

Ester Ledecká
Česká lyžařka Ester Ledecká pří závodu SP v sjezdovém lyžování (super-G ženy),...

Švýcarský úspěch mohla ještě umocnit průběžně třetí Lara Gutová. Bronzová medailistka ze superobřího slalomu si ale v přípravě na slalom poranila koleno a do druhé disciplíny nemohla nastoupit.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...