Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Ledecká bere stříbro. Ve finále MS ji obhajobu zmařila Rakušanka Ulbingová

17:05
SIERRA NEVADA - Snowboardistka Ester Ledecká zlato v paralelním slalomu na mistrovství světa neobhájila. Ve finále šampionátu ve španělské Sierra Nevadě totiž nestačila na vedoucí ženu této disciplíny v SP Rakušanku Danielu Ulbingovou. I tak jednadvacetiletá univerzálka získala první medaili z MS snowboardistů a akrobatických lyžařů první cenný kov pro české barvy.

Ester Ledecká při své jízdě na MS foto: ČTK

Snowboardistka Pančochová: Více mě teď přitahují ženy. Teď už o nic nejde

Ledecká ve finále musela jet v pomalejší modré dráze, protože byla v kvalifikaci druhá za Ulbingovou. Navíc udělala drobnou chybu a v cíli na mladičkou Rakušanku ztratila 27 setin sekundy.

Ulbingová ke dvěma medailím z letošního juniorského MS přidala světový seniorský titul.

Ledecká, jež úspěšně střídá snowboarding s alpským lyžováním, prošla do finále bez větších problémů. Postupně porazila Rusku Jekatěrinu Chatomčenkovovou a Němky Ramonu Theresii Hofmeisterovou a Cheyenne Lochovou.

Stříbrná medaile je pro ni po světovém titulu z rakouského Kreischbergu v roce 2015 druhým cenným kovem ze světových šampionátů.

Na další medaili může zaútočit ve čtvrtečním odloženém obřím slalomu, který je v této sezoně její silnější disciplínou. Na posledním MS v něm vypadla ve čtvrtfinále.

Ester Ledecká.
Snowboardistka Ester Ledecká na mistrovství světa.

Mužský závod v Sierra Nevadě vyhrál lídr Světového poháru v alpských disciplínách Rakušan Andreas Prommegger, který na cestě k titulu dvakrát uspěl v pomalejší modré dráze.

Ve finále porazil o 16 setin sekundy krajana Benjamina Karla, jemuž překazil útok na pátý světový titul. Třetí skončil Andrej Sobolev z Ruska, který ke zlatu a stříbru z MS 2015 přidal třetí medaili.