Lampard vystřelil výhru Chelsea a stal se klubovým rekordmanem

16:16aktualizováno  17:03
LONDÝN - Fotbalová Chelsea a její trenér Rafael Benítez mají v Premier League splněno. Po vítězství předposledním kole na Aston Ville 2:1 totiž nemůže skončit hůř než čtvrtá, což znamená kvalifikaci o Ligu mistrů. Zatím ji patří třetí místo o pět bodů před Arsenalem, který má však utkání k dobru.

Lampard slaví gól do sítě Aston Villy. foto: Reuters

Chelsea sice může Arsenalk předstihnout a bodově se na ni může dotáhnout i Tottenham, ale ten má o sedmnáct branek horší skóre. A s tím v posledních dvou duelech těžko něco udělá.

Další utkání 37. kola se hrají v neděli, protože je na programu finále Anglického poháru mezi Manchesterem City a Wiganem.

Výsledek 37. kola:

Aston Villa - Chelsea 1:2 (14. Benteke - 61. a 89. Lampard).

Chelsea v 37. kole přitom v Birminghamu prohrávala. Belgický střelec Benteke od půlicí čáry utekl Cahillovi, ve vápně mu udělal kličku a z levé strany zamířil k bližší tyči. Při gólu nemá čisté svědomí ani brankář Petr Čech.

Další rána pro hosty přišla v závěru půle, kdy po dvou žlutých kartách byl vyloučen Ramires. Domácí, kteří bojují o záchranu, náskok drželi až do 61. minuty, kdy tečovanou střelou z vápna vyrovnal Lampard. V tu chvíli svým 202. gólem vyrovnal klubový rekord Bobby Tamblinga v počtu branek za Chelsea.

Ramires byl po druhé žluté kartě v první půli vyloučen.

Krátce před vyrovnáním se síly na hřišti vyrovnaly, v 58. minutě totiž  viděl druhou žlutou i Benteke. Na vítěznou branku se čekalo do 89. minuty, kdy po pěkné kombinaci naběhl do vápna Lampard a zblízka dal na 2:1. A svým 203. gólem za Chelsea se stal rekordmanem. Závěrečný tlak, který se protáhl přesně na 98 minut a 45 vteřin, Chelsea ustála. Tak dlouho se nastavovala kvůli ošetřování Terryho.

"Hodně se to tom mluvilo a je super, že jsem na rekord dosáhl v tak důležitém zápase," uvedl čtyřiatřicetiletý záložník, na kterého se okamžitě po jeho trefě sesypali neukáznění fanoušci "Blues" a pořadatelská služba s nimi měla velké problémy. "Nechtěl jsem to moc slavit, protože Bobby (Tambling) byl v poslední době nemocný a chtěl jsem zachovat respekt k tomuto velkému muži," dodal.