Lafata poslal dvěma góly Jablonec do čela

17:33aktualizováno  19:05
JABLONEC - Fotbalisté Jablonce v 10. kole první ligy zvítězili doma 2:1 nad Českými Budějovicemi a vrátili se tak do čela tabulky před Olomouc. Dotáhnout se ně ještě může Plzeň, která ztrácí tři body, ale má večerní zápas v Příbrami k dobru. České Budějovice vedly po brzkém gólu Řezníčka, za domácí však otáčel skóre Lafata, který se s devíti góly dostal do čela tabulky střelců.

Lafata slaví druhou branku do sítě Českých Budějovic. foto: ČTK

Trenér 1. ligy

Tipovací soutěž Trenér 1. ligy

Jablonec v posledních třech domácích zápasech získal jen dva body, i proto udělal trenér Kotal v sestavě několik změn. Především si ligovou premiéru odbyl mladý stoper Kysela, který dosud za Jablonec nastoupil jen v poháru.

Přesto domácí nezačali dobře, i když měli úvodní minuty převahu. Jenže v 11. minutě přišel blesk z čistého nebe. Rieger centroval do šestnáctky a Řezníček překonal brankáře Špita. Až inkasovaná branka Jablonec probudila. Nejprve slabou střelu směrem na Daňka vyslal Loučka a vzápětí Piták tváří v tvář Daňkovi neuspěl.

V 19. minutě mohl znovu udeřit Řezníček, jenže zcela volny z jedenácti metrů z voleje vyslal střelu jen těsně nad. Ve 22. minutě Jablonec dosáhl branky, ale sudí ji neuznal, neboť míč krátce předtím opustil hrací plochu.

Jablonec - Č. Budějovice 2:1

• Branky: 24. a 87. z pen. Lafata - 11. Řezníček. Rozhodčí: Franěk - Nádvorník, Jiřík. ŽK: Zoubele, Čížek - Lengyel, Markovič, Hudson, Táborský, Řepka. ČK: 87. Řepka. Diváci: 2018.
  • Jablonec: Špit - Eliáš, Kysela, Beneš, F. Novák - Kopic (67. Zoubele), Čížek, Piták (90. Štochl), Loučka, Kovařík (74. Jablonský)- Lafata. Trenér: Kotal.
  • Č. Budějovice: Daněk - Riegel (82. P. Novák), Řepka, Lengyel, Machovec - Markovič, Javorek, Otepka (75. Rýdel), Sandro (69. Hudson) - Táborský, Řezníček. Trenér: Soukup.

Následný roh hosté odvrátili a míč se dostal k Otepkovi, který se snažil rozehrávku svého týmu uklidnit malou domů, kterou Řepka nečekal, a tak se k míči dostal důsledný Lafata a pod vybíhajícím Daňkem ho poslal do sítě - 1:1.

Jablonec poté plně převzal otěže zápasu. V hledišti to zahučelo při střele Čížka, která si však cestu mezi tyče nenašla. Po změně stran pak další Čížkovu střelu vychytal Daněk. A českobudějovický gólman si poradil i se samostatným nájezdem Pitáka.

Domácí tak mohl potrestat aktivní Řezníček, jehož střela ve vzduchu zaplavala, ale zkušený Špit těžký balón chytil. V 77. minutě přišel další velký závar Jablonce, tentokrát Benešovi střelu vykopl z brankové čáry Lengyel.

V 87. minutě ale přišel rozhodující okamžik. Sudí Franěk nařídil pokutový kop za stažení Lafaty. Jablonecký kanonýr si sám vzal míč a střelou k tyči překonal Špita. Vzápětí hostující hráči obsypali sudího a důsledkem toho bylo vyloučení Řepky. Zbývající minuty si Jablonec už pohlídal a uhájil výhru.

Další nedělní zápasy 10. kola

FK Teplice - Jihlava 3:1 (1:1)
Branky: 10. Vůch, 60. Jarolím, 90.+2 Podaný - 42. Tecl. Rozhodčí: Kocourek - Wilczek, Vysloužil. ŽK: Vůch, Rosa - Masopust, Rada, Šourek. Diváci: 2650.

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 2:1 (0:0)
Branky: 57. Zavadil, 90.+2 Přerovský - 78. Bosančič. Rozhodčí: Jílek - Košec, Tacina. ŽK: Šoljič - Vácha, Šural. ČK: 86. Vácha. Diváci: 3001.

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)
Branka: 17. Mareš. Rozhodčí: Příhoda - J. Paták, Hájek. ŽK: Divíšek, Dejmek - Procházka, Šlapák, Limberský. Diváci: 2800.