Lafata mohl poslat Chelsea do kolen. Chyběl mi však krok, litoval

22:00
PRAHA - Stačilo málo a Sparta mohla v Evropské lize nad Chelsea vést. Útočník David Lafata však ve velké gólové šanci zamířil vysoko nad. V 82. minutě pak skóroval Oscar a rozhodl o vítězství favorita 1:0.

Sparta - Chelsea. Frank Lampard (vlevo) z Chelsea a David Lafata ze Sparty foto: ČTK

"Měl jsem to uklidit do sítě," mrzelo po utkání reprezentačního střelce, jenž přestoupil do Sparty v zimě za dvacet milionů korun z Jablonce.

"Tomáš Zápotočný mi to krásně nacentroval, ale já jsem byl bohužel v záklonu, takže jsem to měl na dlouhou nohu. Možná kdybych to trefil trochu hůř, tak by to tam nějak skončilo. Bohužel jsem vystřelil nártem naplno a minul," litoval Lafata.

Chyběl vám klid v koncovce?
Spíš mi chyběl jeden krok, abych nestřílel ve skluzu.

V prvním poločase jste byli překvapivě aktivnější. Užívali jste si to?
Pomohla nám výborná atmosféra. Až na začátek, prvních deset patnáct minut, to bylo dobré. Měli jsme velkou šanci a nedali jí, soupeři se to bohužel v závěru povedlo a to rozhodlo.

Čekal byste ještě před několika měsíci, že budete prvním útočníkem Sparty a české reprezentace?
Já bych ani nečekal, že si v životě zahraju proti týmu, jako je Chelsea. Samozřejmě je to krásné, ale na druhou stranu mě mrzí, že jsme prohráli. Nemůžu se zabývat osobními pocity.

Převažuje u vás tedy zklamání z prohry, nebo nadšení z toho, že jste si zahrál proti slavnému klubu?
Teď převažuje zklamání. Dobře, Chelsea je sice velké mužstvo, byl to očekávaný zápas, skvělá atmosféra, ale člověk jde do toho utkání s tím, že chce vyhrát.

Jak byste zhodnotil svůj výkon?
Sám sebe hodnotit nebudu, to musí udělat někdo jiný. Hlavně mě mrzí ta zahozená šance.

Věříte, že v odvetě v Londýně dáte gól?
Uvidím, jestli budu vůbec hrát. Musíme hrát hlavně jako tým, abychom ještě měli o co hrát.

Jaké jsou teď šance Sparty na postup?
Domácí prohra nula jedna není do odvety nějaký super výsledek. Nedá se nic dělat, musíme bojovat.