Kweuke rozložil Slavii, Sparta zvítězila 2:0

19:40aktualizováno  23:19
PRAHA - Ve 23. kole fotbalové Gambrinus ligy vyhrála Sparta nad Slavií 2:0. Oba góly Letenských dal Kweuke v 10. a 12. minutě. Sparta se tak dotáhla na první Plzeň na rozdíl šesti bodů, slávisté zůstali jedenáctí.

Sparta - Slavia (Kweuke a Trubila). foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Jako na horské dráze si mohli připadat fanoušci obou táborů v úvodu utkání. Nejprve si ve druhé minutě Janda vyměnil balon s Kiselem, v gólové pozici ovšem branku netrefil. "Jsme rádi za vítězství ve velkém derby, ale už v úvodu jsme měli k soupeři tolik respektu, že jsme mu dovolili velkou šanci. To byla až podivná slušnost..."komentoval po utkání s úsměvem kouč Sparty Chovanec.

Zápotočný: Zatím nechci Řepkovu roli - ROZHOVOR ZDE

"Škoda hned té první šance, mohlo být všechno jinak," dodal trenér Slavie Petrouš.

V 10. minutě zahrával Matějovský rohový kop, odražený balon se dostal ke zcela volnému Kweukemu, který se nezmýlil. O dvě minuty později dostal Kweuke pas na hranici pokutového území a rychlou střelou z otočky přesně zamířil k levé tyči a zvýšil na 2:0.

"Rychlé dva góly rozhodly. My jsme měli hned v první minutě obrovskou šanci, kterou jsme nedali, zatímco Sparta své šance vzápětí proměnila. Myslím, že jsme hráli dobře, ale hraje se na góly," řekl slávistický kapitán Karol Kisel.

Sparta - Slavia (radost sparťanů).

Po čtrnácti minutách mohl Kweuke slavit hattrick, ale třígólovou radost mu překazil Vaniak tygřím skokem.

Poté tempo hry poněkud opadlo, impulzem bylo střídání po pětatřiceti minutách, kdy zraněného Matějovského nahradil Kladrubský. Sparťanský středopolař ještě do přestávky stihl dvakrát vypálit na slávistickou svatyni, ale v obou případech byl úspěšnější gólman Vaniak.

Sparta druhou půli začala hodně opatrně a přenechala iniciativu na soupeři. Slavia držela míč na kopačkách, ale obranný val Letenských překonávala sporadicky. Z tribun se ozýval i pískot směřující na domácí hráče. "Slavia prokázala, že má velmi dobře kombinačně vybavené hráče, hrála v poli lépe než my, my jsme na můj vkus byli hodně pasivní. V plánu bylo z obranného bloku vyrážet do brejků, ale to se nám moc nedařilo," připustil trenér vítězů.

"Nejen my, ale i lidi na stadionu viděli, že Sparta odpadla. Určitě mají na čem pracovat," dodal slávistický brankář Vaniak.

Sešívaní nedokázali aktivitu přetavit v kontaktní branku, a to ani v 78. minutě. Na rohový kop si nejlépe naskočil Koreš, ale napálil pouze břevno, od něhož se míč odrazil na brankovou čáru a až poté jej lapil Blažek. "Jsem rád, že to kluci nezabalili a místo hrozícího debaklu sehráli velmi dobrý zápas a prokázali, že Slavia o svou budoucnost nemusí mít strach. Až do poslední minuty jsme zde předváděli otevřenou hru," pochválil své svěřence Petrouš.

V nastavení ještě Kaufmanovu střelu tečoval Vlček, ovšem balon minul pravou tyč o pouhé centimetry. "Nemusíme ale mít hlavy dole, výkon byl dobrý. Hlavně pro mladé kluky je to obrovská zkušenost," dodal Kisel.

Sparta po výhře 2:0 obhájila roli favorita a dotáhla se v tabulce na vedoucí Plzeň na rozdíl šesti bodů.

Fotbalová Gambrinus liga - 23. kolo:

Sparta Praha - Slavia Praha 2:0 (2:0)
Branky: 9. a 12. Kweuke. Rozhodčí: Královec - Filípek, Kordula. ŽK: Zápotočný, Pamič, Kušnír, Podaný - Hubáček, Kisel. Diváci: 18.873.

Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Zápotočný, Pamič - Kerič (90. Sionko), Abena, Matějovský (35. Kladrubský), Vacek, Kadlec (66. Podaný) - Kweuke. Trenér: Chovanec.

Slavia: Vaniak - Dostál, Kaufman, Hubáček, Trubila (89. Vlček) - Hora, Jarolím, Janda (74. Milutinovič), Koreš - Kisel - Černý (78. Pospěch). Trenér: Petrouš.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...