19. února 2017 16:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kvůli poruše autobusu museli přijet auty, pak ale Dukla Hradec porazila

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Jan Šimůnek z Dukly zdraví fanoušky po vyhraném utkání v Hradci Králové. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Šimůnek z Dukly zdraví fanoušky po vyhraném utkání v Hradci Králové. | foto: ČTK
HRADEC KRÁLOVÉ Fotbalisté Dukly Praha vstoupili do jarní části sezony první ligy důležitou výhrou 2:0 na hřišti Hradce Králové. A to i přesto, že po cestě se jim porouchal autobus a museli dorazit do Hradce osobními auty. Vítězný gól dal z přímého kopu Jakub Podaný, v nastavení tři body potvrdila zimní posila Jan Holenda. Dukla se tak vzdálila sestupovým příčkám na šest bodů.

V prvním poločase měli mírnou převahu Pražané, kterým kvůli kartám chyběl kapitán Hanousek. Přesto mohl jít do vedení domácí tým. Ve 12. minutě se po rohu hostů dostal do rychlého protiútoku Malinský, prošel až na šestnáctku, jeho střelu však vyrazil brankář Rada. Dorážet mohl ještě Martan, jenže skákavý míč trefil špatně a namířil vedle.

17. kolo první fotbalové ligy:

FC Hradec Králové - Dukla Praha 0:2 (0:0)

Branky: 67. Podaný, 90.+3 Holenda. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Dobrovolný. ŽK: Mudra - Podaný, Kušnír. Diváci: 2122.

MFK Karviná - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)

Branky: 73. Budínský - 78. Takács. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Urban. ŽK: Šisler - Přikryl, Matějovský, Nečas. Diváci: 3112.

Poté už přišly šance Dukly. Hned minutu po hradecké příležitosti šel sám na Ottmara zkušený Holenda, hradečtí obránci jeho pokus v poslední chvíli zablokovali. Nejvýraznější možnost měl mladík Mustedanagič, jenž je v Dukle na hostování ze Sparty. Jeho volej ve 22. minutě perfektně lapil Ottmar.

Druhý poločas byl zajímavější. Lépe ho začali hosté, na pět minut zatlačili hradecké mužstvo před jeho bránu. Jenže v 51. minutě mohli domácí změnit skóre. Malinský však po zpětné přihrávce balon trefil velmi špatně. Stejný hráč pak o sedm minut později selhal v ještě větší možnosti. Postupoval sám na Radu, brankář ale jeho pokus vyrazil a poradil si i s pokusem kapitána Černého z bezprostřední blízkosti.

Hradec na zahozené šance doplatil v 67. minutě. Levý obránce Podaný totiž z přímého kopu trefil skvěle horní roh brány. Ottmar neměl šanci. Hradecký brankář však o chvíli později domácí celek zachránil, tentokrát ho Podaný zblízka nepřelstil.

Jan Holenda z Dukly oslavuje gól.

Jan Holenda z Dukly oslavuje gól.

Hradec poté zjednodušil hru, na hrot se přesunul vysoký obránce Chleboun, jenže k vyrovnání to nevedlo. V nastavení navíc vyrazil do útoku i brankář Ottmar, pokus nevyšel, protože rychlý brejk zakončil do prázdné brány Holenda. Proto Dukla ovládla i druhý duel s Východočechy v této sezoně.

ČTK
  • 2Diskuse


ePojisteni.cz liga - 26. kolo

29.4. Karviná 17:00 Hradec Králové
29.4. Teplice 17:00 1.FC Slovácko
29.4. 1.FK Příbram 17:00 Sparta Praha
29.4. Slovan Liberec 17:00 Bohemians 1905
29.4. Slavia Praha 17:00 Jablonec
29.4. Viktoria Plzeň 17:00 Dukla Praha
29.4. Vysočina Jihlava 17:00 Zbrojovka Brno
29.4. Fastav Zlín 17:00 Mladá Boleslav

ePojisteni.cz liga

Tým Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 25 17 7 1 53:17 58
2. FC Viktoria Plzeň 25 17 5 3 37:16 56
3. AC Sparta Praha 25 13 7 5 39:21 46
4. FK Mladá Boleslav 25 11 9 5 38:26 42
5. FK Teplice 25 11 7 7 33:22 40
6. FC Fastav Zlín 25 10 8 7 31:27 38


REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.

Generali Pojišťovna a.s. - Petra Berge
Obchodník pro privátní klientelu

Generali Pojišťovna a.s. - Petra Berge
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 20 000 - 45 000 Kč