Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Zase Suarézová. Kvitová na ni v Dubaji nestačila ani letos

Australian Open

16:55
DUBAJ - Tenistka Lucie Šafářová porazila na turnaji v Dubaji 6:4, 6:2 obhájkyni loňského vítězství Venus Williamsovou z USA a postoupila do čtvrtfinále. V něm se utká s Karolínou Plíškovou, jež ve třetím kole vyhrála 6:2, 4:6 a 6:4 bitvu se Srbkou Anou Ivanovičovou. S turnajem se naopak rozloučila druhá nasazená Petra Kvitová, jež stejně jako loni vypadla se Španělkou Carlou Suárezovou.

Petra Kvitová v Dubaji bojovala, ale na vítězství to nestačilo foto: Reuters

Jedenáctá nasazená Šafářová měla zápas proti bývalé světové jedničce pod kontrolou od prvního gamu, kdy okamžitě prolomila soupeřce podání. Slabší chvilku si sice Češka vybrala v osmém gamu, v němž ztrátou podání dovolila Williamsové srovnat na 4:4, následné dvě hry však opět získala a připsala si první set.

V druhé sadě pak osmadvacetiletá Šafářová přidala další dva proměněné brejky a zápas ukončila po 67 minutách čistou hrou. Po čtyřech porážkách v úvodu kariéry tak brněnská rodačka zvítězila nad o šest let starší Američankou podruhé za sebou.

Kvitová turnaj v Dubaji předloni vyhrála, v posledních dvou letech ji ale...
Světová trojka Kvitová stejně jako v úterý proti Ukrajince Eleně Svitolonové...
Kvitová v Dubaji nestačila na Suarézovou ve 3. kole
Petra Kvitová v Dubaji bojovala, ale na vítězství to nestačilo

„Byl to z mé strany úžasný zápas, cítila jsem se na kurtu skvěle. Má taktika byla hrát rychle a jít dopředu, kdykoli dostanu možnost, což mi dnes opravdu vycházelo. Soupeřce také dělal problémy můj levácký servis,“ pochvalovala si Šafářová, jež v utkání zaznamenala 22 vítězných úderů a jen osm nevynucených chyb.

Williamsová přemožitelce vysekla poklonu: „Myslím, že hrála skvěle. Byly tam gamy, kdy jsem vůbec neměla na raketě míč. Co se dá k něčemu takovému říct?“ poznamenala sedminásobná grandslamová vítězka.

Odveta za minulý týden?

Ve čtvrtfinále se bude moci Šafářová pokusit oplatit porážku z minulého týdne Plíškové, jež dnes za dvě hodiny udolala čtvrtou nasazenou Ivanovičovou. Zápas s bývalou světovou jedničkou mohla ukončit dříve, neboť po zisku prvního setu 6:2 vedla v druhém 3:2 a podávala, ale Ivanovičové se podařilo vzít si brejk zpět a nakonec druhý set vyhrála.

Třetí sada přinesla vyrovnaný boj, v němž získala Plíšková v dlouhém devátém gamu podání soupeřky a při svém servisu proměnila první mečbol. Dvaadvacetiletá Plíšková v utkání nastřílela 13 es, ale zaznamenala také devět dvojchyb.

Čtěte více

Dvouhodinovou bitvu s neúspěšným koncem svedla Kvitová se Suárezovou, jež ji loni vyřadila v Dubaji ve druhém kole. Letos se utkaly o kolo dál, ale i tentokrát byla úspěšnější Španělka.

Světová trojka Kvitová stejně jako v úterý proti Ukrajince Eleně Svitolonové ztratila první set, vítězný obrat se jí však tentokrát nevydařil. Srovnala sice na sety, ale koncovka rozhodující sady vyšla lépe Suárezové.

Semifinálová přemožitelka Plíškové z Antverp se dostala do brejku na 5:3, Kvitová ještě v následujícím gamu odvrátila tři mečboly, ale forhend do sítě při čtvrtém pro ni znamenal konec na turnaji, který předloni vyhrála.