Skvělá Kvitová smetla v Madridu Kuzněcovovou a slaví druhý titul v sezoně

Roland Garros

18:56aktualizováno  19:20
MADRID/PRAHA - Petra Kvitová impozantním způsobem získala titul na antukovém turnaji v Madridu. Po premiérové výhře nad Serenou Williamsovou si ve finále smlsla na Světlaně Kuzněcovové. Ruskou soupeřku deklasovala 6:1, 6:2. V semifinále skončil Tomáš Berdych. S obhájcem titulu Rafaelem Nadalem prohrál po setech 6:7, 1:6.

Petra Kvitová s trofejí pro šampionku turnaje v Madridu. foto: Reuters

Kvitová postoupila do finále po prvním vítězství v kariéře nad světovou jedničkou Serenou Williamsovou z USA a pohodu si přenesla i do rozhodujícího zápasu. Ruskou tenistku, jež ve čtvrtfinále vyřadila Lucii Šafářovou, zasypávala vítěznými údery, jichž předvedla celkem 33, a minimálně chybovala.

Berdych na antukového démona nestačil, domácí finále si zahraje Nadal

Poté, co čtvrtá nasazená Kvitová získala první set hladce za 27 minut, nechala si Kuzněcovová obvázat levé stehno. Českou tenistku pauza nerozhodila a dostala se rychle do vedení 4:0. Ruska měla s pohybem kvůli zraněné noze viditelné potíže, byla ještě dvakrát ošetřována, ale bojovala a vyhrála při svém podání dva gamy.

Petra Kvitova of the Czech Republic poses with her trophy after winning the...
Petra Kvitová se raduje z vítězství ve finále madridského turnaje.

Zvrat však Kvitová nepřipustila a získala druhý letošní titul po lednovém úspěchu v Sydney. Potvrdila svou vynikající bilanci ve finálových duelech, která je po dnešku 16 výher a pět porážek.

Do turnaje sice Kvitová vstoupila dvěma třísetovými zápasy se slabšími soupeřkami, zbylé čtyři duely však vyhrála bez ztráty sady a dnes dokonce nečelila ani jednomu brejkbolu. Kuzněcovové v pátém vzájemném duelu oplatila dosud jedinou porážku z loňského Roland Garros, kde Ruska zvítězila 9:7 v třetím setu.