Kvitová vyhrála bez ztráty setu Elite Trophy, ve finále porazila Svitolinovou

10:41
ČU-CHAJ (ČÍNA) - Petra Kvitová vyhrála v čínském Ču-chaji Elite Trophy, turnaj pro tenistky z 9. až 20. místa světového žebříčku. Ve finále porazila Ukrajinku Elinu Svitolinovou 6:4, 6:2 a získala druhý titul v sezoně. Ten první vybojovala taktéž v Číně, před měsícem ve Wu-chanu.

Petra Kvitová na turnaji v Tokiu. foto: ČTK/AP

„Čína pro mne zase byla šťastná. Odehrála jsem tady další skvělý turnaj,“ prohlásila Kvitová při slavnostním ceremoniálu.

Obě soupeřky sice dělí v pořadí WTA jediné místo, ale vzájemná bilance vyznívá jasně pro Kvitovou. Dvojnásobná wimbledonská vítězka, třináctá hráčka žebříčku, porazila světovou čtrnáctku Svitolinovou v šestém ze sedmi vzájemných utkání. Letos s ní ve čtyřech zápasech neztratila ani set, vyřadila ji například na olympiádě v Riu nebo cestou za titulem ve Wu-chanu.

Kvitová postoupila v Ču-chaji do finále, znovu neztratila set

Přitom v úvodu finále to na žádnou hladkou výhru rozhodně nevypadalo. Kvitové nešel servis, ve čtvrté hře ho ztratila a prohrávala 1:4. Od té chvíle se ale její hra rapidně zlepšila, získala sedm gamů v řadě a zápasu naprosto dominovala. Nastřílela 31 vítězných úderů a diktovala tempo výměn.

Jediné zaváhání přišlo za stavu 4:1 v druhé sadě, kdy česká hráčka po dvojchybě ztratila podání a následně nevyužila tři brejkboly. Přesto popáté prolomila Ukrajince servis a třetím mečbolem zápas po hodině a jedenácti minutách zakončila.

Šestadvacetiletá Kvitová hrála finále potřetí v sezoně, neuspěla jen v Lucemburku. V Ču-chaji si připsala devatenáctý titul na okruhu WTA, za který získala 634.000 dolarů (15,4 milionu korun). Ve čtyřech zápasech neztratila ani set a turnajovou sezonu zakončí posunem na jedenácté místo žebříčku. Čeká ji ještě finále Fed Cupu ve Francii.

Loni se při premiéře Elite Trophy v Ču-chaji probojovala do finále Karolína Plíšková, ale podlehla v něm Američance Venus Williamsové. Letos si Plíšková zahrála na Turnaji mistryň v Singapuru.