Kvitová v Paříži vypadla už ve 3. kole, nestačila na Hamptonovou

Roland Garros

18:42aktualizováno  19:11
PAŘÍŽ - Tenistka Petra Kvitová nezopakuje na Roland Garros loňskou semifinálovou účast. Turnajová sedmička dnes prohrála ve třetím kole 1:6 a 6:7 s Američankou Jamie Hamptonovou. Češi tak na letošním pařížském grandslamu přišli o posledního zástupce ve dvouhrách.

Česká tenistka Petra Kvitová foto: Reuters

Kvitová se v prvním setu utkání s přemožitelkou Lucie Šafářové znovu trápila při vlastním podání. Ani jednou ze tří pokusů ho nedokázala vyhrát a za jednadvacet minut prohrála hladce 1:6.

Ve druhé sadě česká fedcupová reprezentantka srovnala krok s aktivně hrající Hamptonovou a ujala se vedení 4:2. Pak však kvůli vlastním nevynuceným chybám, kterých v zápase napáchala celkem 33, náskok brejku ztratila a musela rozhodovat zkrácená hra.

V ní za stavu 4:4 poslala Kvitová nahraný míč jen do autu a Hamptonová si následně prohozem vybojovala dva mečboly. Ty ještě česká tenistka odvrátila a vzápětí měla dokonce sama setbol, který však neproměnila. Další těsný aut dostal Hamptonovou do vedení 8:7 a Kvitová dlouhým bekhendem ukončila zápas.

Hamptonová, které patří ve světovém žebříčku 54. příčka, tak poprvé v kariéře postoupila do osmifinále grandslamu. V něm se utká s Australankou Samanthou Stosurovou, nebo Srbkou Jelenou Jankovičovou.

Jamie Hamptonová.

Kei Nišikori po 75 letech ukončil japonské čekání na zástupce v osmifinále mužské dvouhry na Roland Garros. Třináctý nasazený hráč ve třetím kole porazil 6:3, 6:7, 6:4 a 6:1 Francouze Benoita Paireho a navázal na úspěch Fumitera Nakana, který byl ve čtvrtém kole pařížského grandslamu v roce 1938.

Jeho soupeř se pozastavoval nad verdiktem umpirového rozhodčího Enrika Moliny v koncovce druhé sady. Francouz přišel o setbol za stavu 5:4 při soupeřově podání kvůli trestnému fiftýnu za nedovolené koučování. I když set následně vybojoval ve zkrácené hře, stejně dal po zápase najevo své rozladění. Jeho trenér prý jen zvedl ruce, aby ho povzbudil. "Rozhodně to není fér. Vidíte všechny trenéry, že dělají to samé. Kdyby šlo o nejlepšího hráče na světě, tak by Molina varování neudělil," řekl Paire.

Bez ztráty setu prošla do osmifinále obhájkyně titulu Maria Šarapovová. Druhá nasazená tenistka v prvním setu povolila Číňance Čeng Ťie jedinou hru, ale ve druhém se dostala do problémů. Třikrát ztratila servis a její soupeřka dokonce za stavu 5:4 podávala na prodloužení utkání. Pak ale ruská favoritka získala tři gamy za sebou a vyhrála na Roland Garros jubilejní čtyřicátý zápas.

Další spolufavoritka Azarenková musela otáčet zápas s domácí Alizé Cornetovou. V prvním setu si pouze jedenkrát udržela servis a prohrála 4:6.

Pak se na podání zlepšila, dokázala čelit agresivní hře soupeřky a další sady vyhrála 6:3 a 6:1. O postup do čtvrtfinále se utká se šampionkou z roku 2010 Franceskou Schiavoneovou, která smetla 6:2 a 6:1 další Francouzku Marion Bartoliovou.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...