Kvitová se hledá. V New Havenu vyhrála první zápas od Wimbledonu

Australian Open

7:53
NEW HAVEN - Česká tenistka Petra Kvitová se na turnaji v New Havenu dočkala prvního vítězství od Wimbledonu. Druhá nasazená obhájkyně titulu, jež měla na úvod volný los, porazila ve 2. kole Američanku Madison Keysovou 4:6, 6:1, 6:2 a postoupila do čtvrtfinále. Její další soupeřkou bude Polka Agnieszka Radwaňská.

Radost Petry Kvitové po zisku první sady. foto: Reuters

Kvitová, jež před několika týdny zveřejnila, že prodělala mononukleózu, při předchozích startech v Torontu a minulý týden v Cincinnati v úvodních zápasech ztroskotala. Tentokrát ale vstup do turnaje i přes menší zaváhání v úvodním setu zvládla.

Herní trápení i zrádná nemoc. Stihne si letos Kvitová vylepšit reputaci?

„Myslím, že jsem se dnes do žádných problémů nedostala. Jen jednou jsem v prvním setu přišla o podání, jinak to bylo z mojí strany dobré,“ řekla Kvitová, jež v New Havenu v posledních třech letech hrála vždy finále. Vedle loňského triumfu získala titul i v roce 2012. „Podmínky byly perfektní. Cítila jsem se výborně, bez problémů,“ pochvalovala si klima bez vysoké vlhkosti vzduchu.

Soupeřce ve druhé i třetí sadě vzala vždy dvakrát podání, sama naopak všechny brejkboly úspěšně odvrátila a duel nakonec uzavřela při pátém mečbolu. „Úžasně zvedla kvalitu své hry. Zahrála vážně výborně,“ složila Kvitové poklonu Keysová. „Měla jsem pár šancí, ale zahrála skvělé údery a všechen tlak přesunula na mě,“ dodala.

Světová pětka oplatila Keysové porážku z letošního Australian Open a i Radwaňské bude mít ve čtvrtfinále co vracet. Na vzájemné zápasy sice vede Kvitová 5:2, poslední duel na Turnaji mistryň v Singapuru ale vloni vyhrála Polka.