Kvitová v Indian Wells končí. Z turnaje ji vyřadila Slovenka Cibulková

Australian Open

9:36
INDIAN WELLS - Petra Kvitová nezvládla tenisové "derby" v osmifinále turnaje v Indian Wells. Češka totiž prohrála se Slovenkou Dominikou Cibulkovou ve dvou setech 3:6 a 2:6. Loňské čtvrtfinále tedy nezopakuje.

Petra Kvitová po šokující prohře s neznámou thajskou tenistkou foto: ČTK/AP

Osmá nasazená Kvitová v utkání s letošní finalistkou Australian Open Cibulkovou nevyužila ani jeden z pěti brejkbolů a sama přišla o servis třikrát. Zápas prohrála za hodinu a čtvrt a Slovence podlehla podruhé ze šesti vzájemných soubojů.

"Předvedla jsem výborný, bezchybný výkon," pochválila se Cibulková na svém webu. Nyní se utká s nejvýše nasazenou Li Na z Číny, s kterou prohrála ve finále v Melbourne.

"Ještě jsem ji neporazila a bylo bylo krásné, kdyby se to podařilo právě teď v Indian Wells," řekla Cibulková, která má s Li Na bilanci 0:5.

Li Na zdolala Kanaďanku Aleksandru Wozniakovou 6:1 a 6:4. Ve druhém setu favoritka prohrávala 0:3, ale vývoj otočila. Měla pak ještě problém zápas ukončit.

Poslední hra trvala 20 minut a Li Na využila až jedenáctý mečbol. "Můžu říct jen: Vítejte na bláznivém ženském okruhu," řekla Li Na v rozhovoru na kurtu.

Nezaváhala ani turnajová dvojka Agnieszka Radwaňská. Tři sety na výhru potřeboval v soutěži mužů Srb Novak Djokovič. Ve třetím kole porazil Kolumbijce Alejandra Gonzaleze 6:1, 3:6 a 6:1. "Ve druhém setu jsem ztratil koncentraci a zbytečně jsem mu dal set, ale pak jsem to kontroloval," řekl Djokovič.

Tenisový turnaj mužů a žen v Indian Wells

Muži:
Dvouhra - 3. kolo: Djokovič (2-Srb.) - Alejandro Gonzalez (Colombia) 6:1, 3:6, 6:1, Isner (12-USA) - Lu Yen-Hsun (Tchaj.) 6:4, 6:3, Gulbis (20-Lot.) - Dimitrov (15-Bul.) 2:6, 6:1, 7:5, F. López (Šp.) - Kukuškin (Kaz.) 1:6, 6:3, 6:4, Benneteau (Fr.) - Thiem (Rak.) 7:6 (7:4), 6:3.

Ženy:
Dvouhra - 4. kolo: Cibulková (12-SR) - Kvitová (8) 6:3, 6:2, Li Na (1-Čína) - Wozniaková (Kan.) 6:1, 6:4, A. Radwaňská (2-Pol.) - Cornetová (22-Fr.) 7:5, 6:3, Stephensová (17-USA) - Klejbanovová (Rus.) 6:3, 7:5, Pennettaová (20-It.) - Giorgiová (It.) 6:2, 6:1.
Čtyřhra - čtvrtfinále: Hradecká, Čeng Ťie (Čína) - Peschkevá, Srebotniková (Slovin.) 7:5, 5:7, 10:3.