Kvitová utrpěla ve Stanfordu debakl, v Mexiku vypadl i Berdych

9:15aktualizováno  13:21
Stanford/los labos - Petra Kvitová ve svém druhém utkání na tenisovém turnaji ve Stanfordu nevyhrála ani jednou vlastní podání a ve čtvrtfinále utrpěla debakl 2:6, 0:6 od domácí Američanky Catherine Bellisové. Tomáš Berdych si v mexickém Los Cabos o první titul v sezoně nezahraje. V semifinále českou turnajovou jedničku porazil 3:6, 7:6 a 6:4 mladý Australan Thanasi Kokkinakis.

Petra Kvitová uhrála proti své soupeřce jen dva gemy. foto: ČTK/AP

Dvojnásobná wimbledonská vítězka v úvodním duelu ve Stanfordu s Ukrajinkou Katerynou Bondarenkovou nečelila ani jednomu brejkbolu, v pátečním čtvrtfinále však dala soupeřce hned devět šancí na zisk svého servisu.

Kvitová je ve Stanfordu ve čtvrtfinále, hladce si poradila s Bondarenkovou

Osmnáctiletá Bellisová jich sedm využila a za 62 minut druhou nasazenou Češku deklasovala.

Sedmadvacetiletá Kvitová udělala v zápase 26 nevynucených chyb včetně šesti dvojchyb a zaznamenala na své poměry nízký počet 12 vítězných úderů.

V prvních pěti gamech si hráčky vzájemně braly podání a pak už si připisovala vítězné gamy jen Bellisová.

Petra Kvitova podává během osmifinále s Němkou Kerberovou na US Open.
Petra Kvitová na US Open.

„Je to jedno z mých největších vítězství v kariéře. Neřekla bych, že Kvitová hrála svůj nejlepší tenis, ale z mé strany to byl neskutečný zápas,“ radovala se 44. hráčka světa Bellisová z postupu do semifinále.

Kvitová, jež hrála ve Stanfordu poprvé a od pořadatelů dostala volnou kartu, absolvovala čtvrtý turnaj po návratu k tenisu po vážném zranění ruky.

Stejně jako na grandslamech French Open a ve Wimbledonu prohrála druhý zápas, na červnovém turnaji v Birminghamu naopak dokráčela až k titulu. Příští týden by světová čtrnáctka měla hrát v Torontu.

Berdych prohrál letos čtvrté semifinále

Jednatřicetiletý Berdych odehrál třísetový a více než dvouhodinový duel už ve čtvrtfinále s Francouzem Adrianem Mannarinem a v pátek se situace opakovala.

Nejlepší český tenista získal díky brejku za stavu 4:3 první set, ale o deset let mladší Australan vyhrál druhou sadu 7:5 ve zkrácené hře a navrch měl i v rozhodujícím setu.

Berdych v něm už prohrával 2:5, ještě dokázal sebraným podáním a čtyřmi odvrácenými mečboly zápas zdramatizovat, Kokkinakis ale nakonec po dvou hodinách a 18 minutách slavil postup do prvního finále turnaje ATP v kariéře.

Tomáš Berdych prohrál v osmifinále grandslamového US Open v New Yorku s...

Talentovaný rodák z Adelaide se přitom teprve v květnu vrátil po osmnáctiměsíční pauze zaviněné sérií zranění a do turnaje vstupoval jako 454. hráč žebříčku.

Světová čtrnáctka Berdych hrál páté semifinále v sezoně a počtvrté prohrál. V boji o finále letos uspěl pouze v květnu v Lyonu, kde následně podlehl Jo-Wilfriedu Tsongovi.