Kvitová smetla Zakopalovou. V Indian Wells je ve čtvrtfinále

21:47
INDIAN WELLS - Tenistka Petra Kvitová vyšla vítězně z českého souboje v osmifinále turnaje v Indian Wells. Pátá nasazená hráčka dnes nedala šanci Kláře Zakopalové, zvítězila jasně 6:2, 6:3 a postoupila do čtvrtfinále.

Petra Kvitová foto: ČTK

Wimbledonská vítězka z roku 2011 Kvitová bude hrát o semifinále buď s Polkou Agnieszkou Radwaňskou, nebo s Ruskou Marií Kirilenkovou.

Třiadvacetiletá Kvitová získala v utkání s dvaadvacátou hráčkou světa Zakopalovou od stavu 2:2 v prvním setu devět her v řadě. Pak si sice prohrála poprvé podání, ale větší komplikace nepřipustila. Zápas ukončila při druhém mečbolu po 57 minutách hry.

Svěřenkyně trenéra Davida Kotyzy si připsala s triumfem v Dubaji už osmou výhru za sebou. Zakopalovou porazila poprvé v kariéře, předešlé dva vzájemné zápasy na okruhu ITF prohrála.