Kvitová si semifinále nezahraje, Berdych postoupil

Australian Open

0:36aktualizováno  8:22
INDIAN WELLS - Česká tenistka Petra Kvitová si semifinále v Indian Wells nezahraje. Pátá nasazená hráčka turnaje v Kalifornii dnes nezvládla nadějně rozjetý zápas s Marií Kirilenkovou a Rusce podlehla 6:4, 4:6 a 3:6. Tomáš Berdych naopak vyřadil Gasqueta 6:1 a 7:5 a postoupil do čtvrtfinále.

Petra Kvitová foto: Reuters

Kvitová prohrála po sérii osmi vítězství. Kirilenková bude o finále hrát buď s krajankou Marií Šarapovovou, nebo s Italkou Sarou Erraniovou.

"Z prohry jsem zklamaná, ale až se po pár dnech ohlédnu, tak si z dobrých zápasů tady vezmu to pozitivní a pomůže mi to do další části sezony. Je potřeba zlepšit, co mi tady nešlo," citoval web turnaje Kvitovou, která prohrála po sérii osmi vítězství a triumfu v Dubaji.

"První set se mi povedlo otočit a ve druhém jsem hrála docela dobře, solidně," hodnotila první část utkání. Po vyhrané první sadě mířila Kvitová za vítězstvím. Hrála rychle, dobře returnovala a držela Kirilenkovou pod tlakem. Ve druhém setu už vedla 4:2, ale pak v horku dosahujícím 35 stupňů Celsia tempo nevydržela a odpadla. "Horko mi nesedí, ale bylo stejné pro obě. Ona pak zkoušela hrát víc agresivně a moje hra asi nebyla tak dobrá, jak bych v tu chvíli potřebovala. Podáním jsem si nepomohla," komentovala Kvitová obrat.

Především podání Kvitovou zcela zradilo. Udělala celkem 13 dvojchyb, z toho 12 ve druhém a třetím setu. Druhý set wimbledonská vítězka z roku 2011 završila čtyřmi dvojchybami. Ve třetím setu jen dotahovala náskok Kirilenkové a po míči do autu prohrála skoro po dvou a půl hodinách hry.

Zajímavé bylo, že Kvitové přišel v každém setu na kurt poradit trenér David Kotyza a ona si vždy po jeho "návštěvě" prohrála podání. Dohromady přišla o servis pětkrát a k výhře jí nestačilo ani 43 vítězných míčů.

Šestý nasazený Berdych v prvním setu agresivním stylem Gasqueta jasně přehrál a až ve druhé sadě se zápas vyrovnal. Rozhodující brejk získal Berdych v jedenácté hře. Český hráč odvrátil 12 ze 13 brejkbolů a zápas ukončil po hodině a 40 minutách svým desátým esem v utkání, které potvrdilo i jestřábí oko. "Jedu!" radoval se Berdych z postupu na sociálních sítích.

Jeho příštím soupeřem bude Kevin Anderson, kterého porazil ve všech pěti vzájemných zápasech, naposledy letos na Australian Open. Jihoafričan se ale v Indian Wells blýskl ve druhém kole výhrou nad Španělem Davidem Ferrerem.