Kvitová si finále v Sydney nezahraje, vypadl i Štěpánek

7:29
SYDNEY - Tenistka Petra Kvitová si finále turnaje v Sydney nezahraje. Druhá nasazená prohrála v semifinále s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou 4:6 a 3:6. Ve čtvrtfinále skončil podle očekávání Radek Štěpánek, který podlehl Juanu Martínu del Potrovi za dvě hodiny 4:6, 6:3 a 3:6.

Česká tenistka Petra Kvitová. foto: ČTK/AP

O titul si v Sydney zahraje Lucie Šafářová, která spolu s Maďarkou Timeou Babosovou postoupila do finále čtyřhry. V semifinále zdolaly česko-německý pár Barbora Záhlavová-Strýcová, Julia Görgesová 6:2 a 7:5.

Třiadvacetiletá Kvitová si v utkání s Pironkovovou, která postoupila do hlavní soutěže z kvalifikace, šestkrát prohrála servis. Snažila se hrát agresivně, ale chybovala a zápas ztratila po hodině a dvaceti minutách právě při svém podání.

Štěpánek si vynutil s turnajovou jedničkou Del Potrem tři sety. V rozhodující sadě ale jako první ztratil podání a jeho jediný brejkbol v setu pak soupeř odvrátil.

"Ve druhém setu jsem ho zezadu i přetláčel, hrál jsem pestře, celý zápas jsem hrál svůj tenis, akorát ve třetím setu servíroval neuvěřitelně. Bylo těžké to ubránit, tím, že už byl vepředu, tak byl uvolněnější, a proto vyhrál," řekl Štěpánek Radiožurnálu.

Tenisový turnaj mužů a žen v Sydney (tvrdý povrch)

Dvouhra muži - čtvrtfinále:

Del Potro - Štěpánek 6:4, 3:6, 6:3,

Tursunov - Istomin 7:6 (7:5), 6:2.

Dvouhra ženy - semifinále:

Pironkovová - Kvitová 6:4, 6:3.

Čtyřhra - semifinále:

Šafářová, Babosová (ČR/Maď.) - Görgesová, Záhlavová-Strýcová (Něm./ČR) 6:2, 7:5.