Berdych v Miami postupuje, Kvitová skončila ve třetím kole

22:19aktualizováno  24. března 9:20
MIAMI - Petra Kvitová skončila na turnaji v Miami ve třetím kole. Sedmá nasazená česká tenistka podlehla Kirsten Flipkensové z Belgie za 94 minut 0:6, 6:4 a 1:6 a nenaváže na čtvrtfinálovou účast z předchozího turnaje v Indian Wells.

Petra Kvitová foto: Reuters

Kvitová ztratila v úvodní sadě třikrát své podání, a přestože si vypracovala jeden brejkbol, prohrála za 24 minut 0:6. Ve druhém setu naopak svůj servis s přehledem držela a jedinou šanci na zisk soupeřčina podání zužitkovala.

Kratší pauza před třetí sadou ale třiadvacetileté wimbledonské vítězce neprospěla. Kvitová dvakrát přišla o podání a Flipkensová ve třetím vzájemném zápase podruhé uspěla.

Kvůli problémům se zády z turnaje odstoupila Američanka Venus Williamsová a její krajanka Sloane Stephensová tak do čtvrtfinále prošla bez boje. "Bolesti jsem měla už v pátek, ale chtěla jsem počkat, jak to bude vypadat po rozcvičení. Bohužel hrát nemohu," omluvila se třiatřicetiletá trojnásobná šampionka z Miami.

Berdych zvládl duel se Španělem

Čtvrtý nasazený Berdych potřeboval dvě a čtvrt hodiny, aby ve svém úvodním vystoupení porazil ve druhém kole Španěla Gimeno-Travera. Sedmadvacetiletý Čech ztratil v zápase s 48. hráčem světa dvakrát servis, ale pomohl si jedenácti esy. Až ve třetí sadě na kurtu dominoval.

Příštím soupeřem finalisty floridského podniku z roku 2010 Berdycha bude Kolumbijec Alejandro Falla, jenž vyřadil ve dvou setech Španěla Fernanda Verdaska. S 60. hráčem světa Fallou se Berdych zatím utkal jednou, loni v Tokiu ho porazil bez ztráty setu.